נלחמים על החיים: אחרי שאמש חלה החמרה במצבו של איתי פרויים, הילד בן ה-5 שהתחשמל בבריכה בקריית מוצקין, ממשיכים בני משפחתו גם היום להמתין מחוץ לחדרו בבית החולים רמב"ם בתקווה לבשורות טובות - שגם הבוקר לא הגיעו. גם בסורוקה ממתינים בני משפחתו של הפעוט בן ה-3 מאילת לשיפור במצבו.

במהלך אתמול חלה הידרדרות במצבו של איתי בן ה-5, שחובר למכשירים נוספים לאחר שעוד מערכות בגופו קרסו. מבית החולים נמסר כי הוא עדיין מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ ילדים. רק לאחר שיתעורר מהתרדמת, יהיה אפשר לדעת כמה נזק נגרם למוחו ולתפקודו.

החקירה מתנהלת באיטיות

איתי פרוים ז"ל (צילום: חדשות 2)
עדיין לא ידוע האם נגרם לו נזק מוחי. פרויים | צילום: חדשות 2
אחרי המחדל שהוביל להתחשמלותו של בן ה-5, נחשף שלשום בערב סרטון משפחתי המתעד את הדקות האחרונות שלפני ההתחשמלות. אביו סיפר לפני יומיים על המצב הקשה שבו נמצא איתי. "הוא היה מת ל-10 דקות, אמר בכאב.

במקביל, ממשיכים במשטרה לחקור את התאונה שהובילה לנסיבות הטרגיות, אך החקירה מתנהלת באיטיות מאחר שהשוטרים לא רגילים לחקירות מן הסוג הזה. מהנדסי חשמל מטעם הבריכה, המשטרה ומשרד התמ"ת עוברים על הממצאים מזירת התאונה ומנסים להתחקות אחר תקלות הבטיחות.

בינתיים, גוברת ההערכה שמדובר ברשלנות, מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר. יצוין בנוסף כי עשרת הילדים הנוספים שנפצעו קל בתקרית שוחררו בינתיים לביתם, לאחר שהסתיים הטיפול הרפואי בהם עוד ביום התאונה.

הילד שטבע בג'קוזי בסכנת חיים

הבילוי באילת הסתיים בטרגדיה. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הבילוי באילת הסתיים בטרגדיה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בבית החולים סורוקה מוסיף להיות קריטי מצבו של הילד בן ה-3 שטבע בביתו, לאחר שככל הנראה החליק על שפת הג'קוזי ונפל פנימה. מבית החולים נמסר כי הוא עדיין מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ.

מהחקירה הראשונית של המקרה עולה כי בני משפחתו של הילד הבחינו בו על קרקעית הג'קוזי ומשו אותו מיד מהמים. הוא הובהל בתחילה לבית החולים יוספטל בעיר במצב אנוש כשהצוות הרפואי הצליח בתחילה לייצב את מצבו.

"היו הרבה ילדים שהשתכשכו בבריכה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סנ"צ איתן גדסי, דובר משטרת אילת. "הילד היה באזור הג'קוזי ובלי ששמו לב הוא נפל למים". המשטרה בודקת חשד לרשלנות ההורים. מבית החולים יוספטל נמסר כי הפעוט נפגע בעיקר מבליעת כמות גדולה מאוד של מים.