בשבוע שעבר הגיע נועם גרשוני לבסיס חיל האוויר במצפה רמון, לביקור בטייסת "מגע הקסם" ולמפגש מחודש עם מסוק הקרב שהכיר טוב כל כך - האפאצ'י.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היו ימים שגרשוני היה מדלג אל תוך תא הטייס בעיניים עצומות. היום הוא צריך לעשות זאת צעד אחר צעד כשהוא נעזר בקביים אבל נועם לא מוותר, הוא רוצה להיזכר בתחושה של הישיבה בתא הטייס. "אני אוהב את המטוס הזה, היה כיף לטוס עליו. זה עושה קצת חשק, הייתי עולה עכשיו לאוויר", אומר גרשוני בחיוך.

בבוקר 20 ביולי 2006 עוד טס נועם גרשוני בעזה כחלק מהמאמצים לגלות פרטים על החייל שנחטף קודם לכן גלעד שליט. בצהריים נועם התבקש לנוח לקראת טיסת הלילה. "הלכנו לישון בידיעה שאנחנו יוצאים לטוס בלילה, או בגזרה בעזה או בגזרה בצפון".

המסוק של נועם וחברו רב סרן רן כוכבא חג באוויר לצד מסוק נוסף, עוד בשטח ישראל, וחיכה לקריאה לצאת למשימה. אלא שאז מסיבה לא ברורה המסוק של גרשוני התנגש במסוק התאום. "בטוח עשיתי משהו לא בסדר", הוא מספר. "התנגשנו בהם ואני הייתי הטייס האחורי, זה שאחראי על שמירת המבנה".

המסוק השני הצליח לבצע נחיתת אונס אבל זה של נועם צנח מגובה קילומטר וחצי והתרסק. בתאונה נהרג רב סרן כוכבא ונועם נפצע אנושות, הוא נמצא ע"י חברים ביישוב רמות נפתלי כשהוא בהכרה מעורפלת ובדרך לבית החולים הוא כבר סבל מקריסת מערכות.

בתהליך השיקום מהפציעה הקשה מצא נועם אהבה חדשה - הטניס. בעזרת המאמן הצמוד הוא מצא את עצמו במגרשים, טס לתחרויות בחו"ל, עד שלבסוף השיג את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בלונדון. "אני לא טוב במעמדים כאלה", גרשוני מצטנע. "אני לא מתפקד טוב תחת לחץ אבל יש לי יתרון על החבר'ה האחרים כי יש לי פרופורציות".