בני יהודה והפועל ת"א הגיעו הערב לאיצטדיון רמת גן במטרה אחת: להניף את הגביע. בני יהודה נקטה בגישה מעט הגנתית ועלתה לשחק עם חמישה שחקני הגנה. מן הצד השני גוטמן המשיך להאמין בחלק ההתקפי שלו שהניב השנה 125 שערים בכל המסגרות. האדומים שלטו מפתיחת המשחק ועלו ליתרון בדקה ה-25. גילי ורמוט קיבל כדור בתוך הרחבה, הסתדר עם 4 שחקני הגנה ועם החלק החיצוני של הנעל ירה לפינה של איינוגבה. 0:1 להפועל.

בני יהודה לא נשברה ויצאה להשיג את השיוויון, שאכן הושג בדקה ה-38, כשקרן קצרה ומסירה של עוז ראלי מצאה דווקא את הרגל של דאגלס דה סילבה, שבעט לשערו הוא, שוויון דרמטי וזריקת מרץ גדולה לבני יהודה. אבל המרץ הזה גרם להם לחוסר ריכוז, מה שהביא למהלך שלמעשה גמר את המשחק.

טעות קשה של דין מורי, בלמה של בני יהודה, איפשרה לשכטר לעקוף את איינוגבה, שהכשיל את החלוץ בדרך לשער וראה את האדום מתבריזי. וינסנט אניימה לקח את הפנדל ולא נכשל מול השוער המחליף של בני יהודה 1:2 לאדומים במחצית.

בדקה ה-73, ולאחר החמצות רבות, ערן זהבי וגילי ורמוט ביצעו מהלך מרשים של מסירה כפולה, בסיומה האחרון בעט בקלות פנימה וקבע - הפועל ת"א היא מחזיקת גביע המדינה לשנת 2010.

בתקציר המשחק המלא ניתן לצפות באתר ערוץ הספורט