במלון לאונרדו בירושלים נסגרו הערב (ד') הקלפיות לבחירת הרב הראשי לישראל, לאחר ש-147 מתוך 150 חברי הגוף הבוחר הצביעו. בשלב זה נערכת ספירת הקולות וסמוך לשעה 20:00 צפויות להתקבל התוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יום הבחירות הגיע בתום חודשים של מירוץ מרתק ופתלתל, עמוס בספינים, האשמות נגדיות וניסיונות סיכול פוליטיים ומשפטיים של חלק מהמועמדים. כמעט אף אחד לא מוכן להמר על זהותם של הרבנים הראשיים, אולם על פי מה שמסתמן בשבועות האחרונים, נראה שהקרב הצמוד הוא בין הרב דוד לאו לרב דוד סתיו על משרת הרב הראשי האשכנזי, ובין הרב שמואל אליהו לרב יצחק יוסף על הכיסא הספרדי.

שעה לפני ההצבעה: הרב ערוסי פרש

אין תמונה
פרש מהמרוץ. הרב ערוסי

כשעה לפני פתיחת הקלפיות, הודיע אחד המועמדים - הרב הד"ר רצון ערוסי - על פרישתו מהמרוץ. ד"ר ערוסי, שהתמודד לתפקיד הרב הראשי הספרדי, היה המועמד היחיד מבין השבעה שמחזיק בהשכלה אקדמית מתקדמת. הרב ערוסי החליט לפרוש ככל הנראה משום שהוא נחשב לבעל הסיכויים הנמוכים ביותר לזכות בתפקיד. בהודעת הפרישה שלו, הכריז הרב ד"ר רצון ערוסי כי הוא מעביר את תמיכתו לרב ציון בוארון.

שלושת המועמדים שנותרו במירוץ לתפקיד הרב הראשי הספרדי הם ראש ישיבת חזון עובדיה, יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף; רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, שמתמודד בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה שקבע כי מינויו יהיה בלתי ראוי; וחבר בית הדין הרבני הגדול, הרב ציון בוארון, שהוסמך לדיינות על ידי הרב עובדיה יוסף והרב שלמה גורן כבר בגיל 28, גיל הנחשב לצעיר במיוחד.

שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי הם רב היישוב שוהם ויו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו, שנחשב למועמד הרצוי בקרב מרבית מפלגות הקואליציה; רב העיר מודיעין, הרב דוד לאו, בנו של הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו; וראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב יעקב שפירא, שזוכה לתמיכתם של חרדים רבים בגוף הבוחר, על אף היותו נציג מובהק של ציבור חובשי הכיפות הסרוגות.