מאהל ג'סי כהן, היום (צילום: נתן אמינוב)
מאהל ג'סי כהן, היום | צילום: נתן אמינוב

כוחות גדולים של שוטרים ופקחים מעיריית חולון הגיעו הבוקר למתחם המחאה בשכונת ג'סי כהן בעיר ופינו את צריפי העץ שהוקמו במקום. עדי ראייה דיווחו על כוחות גדולים של שוטרים, מלווים בניידות ובאמבולנסים שנמצאים במקום. בעירייה מדגישים שפעולות הפינוי נערכות מול תושבי הצריפים שנבנו באופן לא חוקי ולא נגד האוהלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המחאה החברתית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הפינוי עוכבו לחקירה שלושה מפגינים, אולם במשטרה מדגישים שהפינוי עבר בשקט יחסי ללא עצורים וכי המעוכבים הם מפגינים שלא מתגוררים במקום. עם זאת, תושבים שעברו במקום דיווחו על כמויות חריגות של כוחות משטרה ביחס לגודל המבצע.

"הגיעו למקום לפחות 20 ניידות של משטרה ואוטובוס", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט הדס, עדת ראייה שעובדת סמוך למתחם. יש גם כמה אמבולנסים. כל התנועה מסביב נסגרה ונראה שהם הולכים לפנות אותם מהמקום בכל רגע".

הצריפים ההרוסים לאחר הפינוי הבוקר (צילום: אלירן חיאט)
הצריפים ההרוסים לאחר הפינוי הבוקר | צילום: אלירן חיאט

ביום ראשון הודיעה עיריית חולון על כוונתה לפנות את צריפי העץ לאחר שניתנו צווי הריסה מינהליים לשבעת צריפי העץ שנבנו בניגוד לחוק במאהל ג'סי כהן. "בשום אופן לא מדובר בפינוי המאהל עצמו", נמסר בהודעת העירייה. "הבנייה בוצעה ללא אישורים וללא היתרים והצווים אושרו על ידי המשטרה חשוב לציין שהעירייה תומכת בהשגת דיור ציבורי למי שזקוק לכך, אך חלק מהצריפים שפורקו היו ריקים".

בנוסף הדגישו בעירייה שהשימוש בשוטרים נעשה לאחר שפקחי העירייה נתקלו באלימות מצד דרי המקום לפני כשלושה שבועות, כשהגיעו למתחם.

תושבי ג'סי כהן נגד פעילי רוטשילד

רבים מבין יושבי המאהל בג'סי כהן ממתינים כבר שנים ארוכות לפתרונות של דיור ציבורי. בשבועות האחרונים, שלאורכם נמשכה המחאה החברתית, הוקמו במאהל גם צריפים עשויי עץ שאוכלסו גם במשפחות שלמות. לצד המחאה שצמחה במקום, נרשם בתחילת השבוע עימות קשה בינם לבין דפני ליף שמנהיגה בין היתר גם את מאבקם, לאחר שהגיעה בתחילת השבוע לביקור במתחם והתקבלה בזעם ובקללות.

"אנחנו מוכנים למלחמה, אבל אני מקווה שתהיי איתנו", אמר לליף אחד מפעילי המאהל בג'סי כהן. "בסדר, אני אתכם", היא השיבה - ונענתה על-ידיו: "את איתנו ואני הולך למלחמה". אלא שאז קטעה את השיחה פעילה מקומית אחרת שצעקה לעבר השניים: "לא, אנחנו לא צריכים אותה. אל תגיד לכולם מה שאתה רוצה. כולם מתקוממים נגד מה שאתה אומר. אני מצטערת להגיד לך".

את הגזרה חימם פעיל אחר, ששיגר לעבר ליף איום מפורש ואמר לה: "כל רוטשילד - לכו מפה, לפני שיהיה לכם באמת בלגן. יאללה". רגעים ספורים חלפו, ובמקום התפתח עימות פיזי של ממש בין הפעילים הזועמים - שבשיאו החל אחד מהם לבעוט באוהל ומוטט אותו כשהוא צועק:"אין אוהלים. אין אוהלים". הוא נהדף מיד על-ידי פעיל אחר.