בעקבות ההאשמות על כך שהוא וחבריו הפקירו את פיליפ גלר ז"ל לדמם למוות, מספר אחר הנוכחים במסיבה על מה שאירע בסוף השבוע בבאר שבע.

"נשארתי עמו עד שהגיע האמבולנס", מדגיש הנער בריאיון ל"נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל ומכחיש כי נמלט מהזירה ולא הזעיק עזרה: "אני וחבר שלי נשארנו לידו והמשכנו לדבר איתו, ואחרי 10 דקות התקשרנו לאמבולנס".

הנער מספר כי המסיבה, בה שתו הצעירים משקאות חריפים, התנהלה בצורה שגרתית עד לאותה מריבה שהסתיימה בטרגדיה. "אף אחד לא האמין שזה יגיע למצב כזה", שיחזר במהלך הריאיון, "גם כשהוא דקר אותו כולנו היינו בהלם, חשבנו שמדובר באיום".

"כולם צעקו לו לעצור"

לדברי החבר, הוויכוח פרץ לאחר שפיליפ איים על בעל הבית באמצעות אבן וזה חזר עם סכין. "הוא צרח על פיליפ שיעזוב את הבית", הוא נזכר. "בתגובה פיליפ הכה אותו עם האבן ורק אז דקר אותו - כנראה מההלם של המכה".

"כולם צעקו לו שיעצור, אבל הוא לא הקשיב, ופחדנו להתקרב מחשש להיפגע. רק אחרי המעשה הוא ."הבין מה התרחש והתחיל לצעוק: 'מה עשיתי, זה לא הגיוני'. אני לא חושב שהרצח היה בכוונה תחילה".

עוד סיפר הצעיר כי לאחר הדקירה הנערים החלו לצעוק, זאת בזמן שפיליפ ז"ל עדיין היה בהכרה. "הוא הוציא בעצמו את הסכין מגופו וביקש שנקרא לאמבולנס", אמר לגל"צ, "נשארנו איתו כל העת וניסינו לדבר איתו כדי שיישאר בהכרה, אבל לא ידענו איך לעזור לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק