טרגדיה ברשת: תלמיד תיכון מיישוב במרכז הארץ שם אמש קץ לחייו בתלייה במהלך צ'ט בפייסבוק,  לאחר שחבריו ברשת החברתית עודדו אותו להתאבד - כך חשפה בצהריים הכתבת יפה גליק בתכנית "הכול דיבורים" עם ירון דקל בקול ישראל. אחותו בת ה-12 היא שמצאה את גופתו התלויה במקלחת.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד כי הנער, תלמיד כיתה י', סבל מהתנכלות ברשת מצד צעירים אחרים עמם למד. על פי הדיווח בקול ישראל, בשיא הסכסוך, קרא לו אחר המעורבים בפרשה ליטול את חייו. במשטרה בודקים כעת אם חבריו עודדו אותו להתאבד.

"הוא נפרד מהחברים והמשפחה"

"לא היו שום סימנים מוקדמים", אמרה אורנה, תושבת המקום לרשת ב' וסיפרה על ההלם: "קשה לעכל. כולם הופתעו. זה ילד נער מתבגר רגיל, ילד אהוב, שמחובר למשפחתו". קרוביו של הנער, שהוזעקו למקום, ראו את התכתובת שהובילה לטרגדיה הנוראית. "היו שם אמירות של הילד עצמו", ציינה אורנה, "הוא נפרד מהחברים, מהוריו, שם שירים של זוהר ארגוב ז"ל שקשורים להתאבדויות". 

עוד סיפרה אורנה, כי חלק מהאמירות ב"פייסבוק" הוסרו מיד לאחר ההתאבדות בידי הילדים שהיו בקשר אינטרנטי איתו. "כנראה הם הרגישו אשמה בגלל מה שקרה", הסבירה והביעה צער על כך שאיש לא הבחין במתרחש, דבר שיכול היה למנוע את האסון: "לא היה מבוגר אחראי בסביבה".

גם רכזת הקהילה ביישוב בו למד הנער התקשתה לעכל את הבשורה המרה. "הוא היה ילד מלא שמחת חיים ובאמת ילד טוב, כשהוא היה עושה משהו לא נכון הוא היה מתייסר". הרכזת, ששוחחה עם אמו של הצעיר, סיפרה שהוא ספג יחס מזלזל כיוון שהוא לא שתה או עישן. "הוא לא שיחק לפי כללי המשחק של בני כיתתו וזה כנראה מה שהביא אותו לאן שאותו", הוסיפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק