יש אנשים שצריכים לעבוד קשה מאוד כדי להרוויח כסף ויש כאלה שמרוויחים כסף מבלי לעבוד כלל. כך במקרה של תפקיד מנהל אגף הכשרות במועצה הדתית בחיפה. סיכום שהושג עם אחד המועמדים למשרה, חושף התנהלות בעייתית של משרד הדתות.

הרב יורם בן סעדון, המוכר כמקורב לרב הראשי שלמה עמאר, מועמד למלא את התפקיד מבלי שניגש אפילו למכרז. התהליך כולו מתבצע במעורבות ישירה של משרד הדתות, ובמסגרתו הוצע לו לשמש משגיח כשרות בחצי משרה בלבד תמורת 9,000 שקלים נטו, ביטוח מנהלים, רכב צמוד ועוד שורת הטבות ארוכה.

אבל גולת הכותרת היא דווקא בתנאי ביצוע העבודה. "ביצוע התפקיד יכול להיות מכל מקום שהוא, העיקר שהכל יתנהל טוב בעזרת השם", נכתב במסמך שמסכם את תנאי ההעסקה עמו, שנחתם מול עוזר שר הדתות.

כך יקרה שהאדם שיהיה אחראי על הכשרות בעיר השלישית בגודלה בישראל, יעשה את עבודתו מבלי שיהיה נוכח בה, וכל אותה עת הוא ימשיך לעבוד בביתו במושב גורן שבגליל המערבי כמוהל, שוחט ועורך חופות. במשרד הדתות מתנערים מההסכם ואומרים כי "מדובר בהתנהלות אישית של עוזר השר שאינה מחייבת את המשרד". עוד ציינו כי הרב סעדון יקבל שכר נמוך מזה שהופיע בהסכם, על פי הוראות החוק בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק