בהירה נואמה, בת 58 מקריית אתא, היא הישראלית שנהרגה היום בתאונת הדרכים בגאורגיה. נואמה ובעלה נסעו יחד במיניבוס בו היו 14 תיירים מישראל, שנקלע לתאונה הקשה. בתאונה נפצעה ישראלית נוספת באורח בינוני עד קשה ו-12 נוסעים נוספים נפצעו קל.

חבר משפחתה של נואמה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי כל הנוסעים במיניבוס היו חברים, שתכננו לנסוע ביחד לטיול המאורגן. "בהירה הייתה מיוזמות הטיול", סיפר החבר, "היא הייתה אהובה על כולם". הוא הוסיף כי ככל הנראה התאונה אירעה כאשר חפץ כלשהו נפל ממשאית שעברה בסמוך למיניבוס ופגע בו.

אחד הפצועים סיפר בראיון לטלוויזיה המקומית כי "אני זוכר שהחלונות התנפצו עלינו, ואחרי זה אני כבר לא זוכר כלום. רק בעל אחד שקרא לאשתו, והיא לא הגיבה".

ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי התאונה אירעה כ-250 קילומטרים מצפון לבירה טביליסי. כל הפצועים פונו לבית החולים סוטורי באזור ובהמשך יועברו לבית החולים בטביליסי.

המיניבוס של הישראלים, לאחר התאונה
המיניבוס של הישראלים, לאחר התאונה | צילום: חדשות 2

ממשלת גאורגיה מטיסה את הפצועים הביתה

נשיא גאורגיה מיכאיל סאקשווילי הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים לסייע בטיפולם ובפינויים. לפנות ערב המריא מטביליסי לעיר קוטאיסי מטוס שארגנה ממשלת גיאורגיה, והעלה על סיפונו את הפצועים. מיד לאחר העלאת הפצועים, המריא המטוס לנתב"ג.

כך זה נראה בתוך האוטובוס
כך זה נראה בתוך האוטובוס | צילום: חדשות 2

השדה בקוטאיסי הינו שדה תעופה מקומי ולא בינלאומי. לצורך קליטת המטוס, מסוג בואינג 737, ממשלת גאורגיה הכשירה באורח מיוחד את השדה. הפצועים עלו לטיסה בישיבה או בשכיבה - כל אחד לפי מצבו. ממשלת גאורגיה הכשירה במיוחד את המטוס לקליטת פצועים והעלתה אליו אלונקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק