"תגיד את הילדה אתה מלמד לשנוא ערבים?" - כך פנה ברחוב לחבר הכנסת דני דנון (הליכוד) ובתו הקטנה, עו"ד ברק כהן, פעיל פוליטי, שהעלה גם את הקטע לרשת וזכה לתגובות רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגש הזה התרחש בשבוע שעבר ברחוב בן יהודה בתל אביב, אז הבחין כהן בחבר הכנסת דנון צועד ברחוב עם בתו הקטנה. כהן מיד שלף את הסמארטפון שלו, והחל לצלם ולהקניט את סגן שר הביטחון לשעבר.

"תגיד את הילדה אתה מלמד לשנוא ערבים?", פנה האזרח המתעד לח"כ. "צריך לשנוא ערבים? זו הדרך לחיות בארץ הזו? זה גם מה שאתה מחנך את הילדה? איך אתה מלמד את הילדה שלך לגזענות גם כן?"

ח"כ דנון בחר שלא להשיב לו, המשיך לצעוד והפטיר לעברו - "שבת שלום". עו"ד כהן המשיך בדבריו ופנה גם לבתו של דנון בעוד הוא מצלם גם אותה. "את שונאת ערבים או חושבת שהם צריכים לחיות איתנו בשוויון?", שאל. גם היא לא השיבה לו, בעוד אביה, ח"כ דנון, נשק לה בראשה.

צילם אותו בתגובה (צילום: ברק כהן)
צילם אותו בתגובה | צילום: ברק כהן

גם דנון שלף מצלמה

כהן המשיך בשאלות לחבר הכנסת. "מה אתה אומר, כולם שווים או שצריך לדרג בין בני אדם?", תהה. "אתה שווה יותר ממישהו? יותר ממי אתה שווה? יש אדם שאתה שווה יותר ממנו? אתה רואה, אתה לא שווה יותר מבן אדם אחר, רק בתקשורת ליד מצלמות אתה עושה את עצמך שווה".

ח"כ דנון שלף בשלב מסוים את הטלפון הסלולרי שלו, וצילם באמצעותו את המטריד.

התגובות לקטע הזה ברשת לא איחרו לבוא. היו כאלה שבירכו את כהן על מעשיו, אך אחרים הביעו ביקורת על כך שהוא הפנה שאלות גם לבת הקטנה של דני דנון. "אני חושב שילדה לא מתמוטטת כשהיא שומעת על שוויון, אולי אצל דני דנון זה מסכן את המרקם המשפחתי אבל הייתי מצפה מכל מורה לשאול ילדים על ערך השוויון ועל הצורך לחיות בחברה שבה יש שוויון", אמר עו"ד כהן לחדשות 2 Online.

הוא הבהיר כי לא מדובר בהטרדה. "כל איש משטר שמרשה לעצמו או לוקח אחריות על תכנים שהם לא דמוקרטים, בשבילי הוא יעד לעימות ולהטחה בפניו את הצד השני - לא עשיתי אף מעשה אלים", טען.

בלשכתו של ח"כ דני דנון סירבו להתייחס לדברים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv