כשבוע לאחר הריאיון שהעניק לכתב חדשות 2 שי גל, בו הוא הצדיק את היריקות על נעמה מרגוליס בת ה-8 לאחר שהתלבשה באופן "לא צנוע", מעניק אותו אברך ריאיון נוסף, הפעם באתר החרדי "כיכר השבת".

"אני מתחרט שהופעתי בתקשורת החילונית, הם משכו אותי בלשון והוציאו חלק מהדברים מהקשרם", אמר אותו אברך, שמאשים כי "אמר דברים רבים שברובם לא שודרו". "אני אדם נעים הליכות וחביב על הבריות", המשיך להעיד על עצמו, והצהיר כי לחרדים אין במה להתבייש ועליהם להתאחד ולהיות חזקים נגד המתקפה של הציבור החילוני.

מתברר שהאברך הצליח גם ללמוד מהמקרה ולהפיק ממנו מוסר השכל. "מילה אחת יכולה להפוך עולמות. צריך להאמין בכל מילה שמדברים לה' יתברך, כי היא חשובה אצל אבינו שבשמיים וגם כלפי משפחה וחברים", סיכם.

חברו של האברך הצטרף לדעתו. "מדובר באדם משכמו ומעלה, רק טוב יש לי להגיד עליו, נחמד ונעים לבריות, מתייחס יפה לכולם, דתיים כחילונים", הוא אומר. "אין לנו מה להתבייש בעצמינו, יש להם קנאה נגדינו כי אנחנו חיים בשלום בית באחווה, שלום ורעות".

הבוקר: נעמה שבה לבית הספר

נעמה מרגוליס בת ה-8, הילדה שהפכה לסמל המאבק נגד הדרת נשים בישראל, שבה הבוקר ללימודים עם תום חופשת חג החנוכה. גם שר החינוך גדעון סער הגיע לבקר במקום. כוחות גדולים של משטרה אבטחו את חידוש הלימודים ובעיקר את שובן של התלמידות לבית הספר "אורות", מחשש שאנשי הפלג הקיצוני הסיקריקים, יתנכלו להן בדרך.

נעמה בת ה-8 (צילום: AP)
נעמה בת ה-8 | צילום: AP

במוצאי שבת תפגין העדה החרדית בירושלים נגד מה שהיא מגדירה - "הדרת חרדים". ראשי העדה מתכננים הפגנה המונית בכיכר השבת בירושלים שתהווה את ה"תשובה" להפגנה שהתקיימה השבוע בבית שמש.

במקביל, בלשכת היועץ המשפטי לממשלה הסתיימה לפני זמן קצר ההתייעצות שכונסה בעקבות הארועים בבית שמש. במהלך הישיבה הבהיר היועץ ויינשטיין את עמדתו לפיה הדרת נשים ואלימות פיסית או מילולית כלפי נשים באשר הן נשים היא תופעה שאין להשלים עמה בחברה מתוקנת.

עוד הבהיר היועץ כי מדובר בתופעה שיש לה היבטים חברתיים, תרבותיים ומשפטיים, ועלינו למלא את תפקידנו בכל הנוגע להיבטים המשפטיים ולפעול כנגד התופעה בכלים שלובים, הן במישור הפלילי והן במישור המנהלי. עם זאת, הוסיף היועץ כי יש להיזהר שלא לגלוש להתערבות יתר באורחות החיים של הציבור החרדי, מקום שלא מדובר בהפרת חוק או בכפיה.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק