חוזרים לכיכר: עשרות ממעריציה הישראלים של כוכבת הטלנובלות הארגנטינאית רומינה ז'ן ז"ל, מי שמוכרת בעיקר בתפקידיה ב"קטנטנות" (בלן) וב"כמעט מלאכים" (אריאל), התכנסו אחר הצהריים בכיכר רבין בתל אביב וערכו לה עצרת זיכרון.

רומינה ז'ן. המעריצים מתאבלים (צילום: אדיקטו)
רומינה ז'ן. המעריצים מתאבלים | צילום: אדיקטו

ז'ן הלכה לעולמה ביום שלישי שעבר בגיל 36, כתוצאה מהתקף לב, והותירה את מעריציה בארגנטינה, בישראל ובמקומות רבים בעולם בהלם. בשנים האחרונות סבלה ז'ן לסירוגין מאנורקסיה, ובימים האחרונים התגברה הסברה כי זו הסיבה שגרמה בסופו של דבר למותה.

לעצרת הגיעו מעריצים מכל חלקי הארץ, מבני נוער וחיילים ועד לצעירים שנמצאים רגע לפני גיל 30. הם התאספו יחד בכיכר, שרו את שיריה המוכרים של הכוכבת וכתבו דברים לזכרה על פוסטרים שהוצבו במקום.

"היא חינכה אותנו להגשים את החלומות"

"היא תישאר בלב שלנו תמיד" (צילום: חדשות 2)
"היא תישאר בלב שלנו תמיד" | צילום: חדשות 2

"אף אחד לא מבין איך זה קרה פתאום", אומרת בדמעות דניאלה מויאל מאשדוד, שהגיעה לחלוק כבוד אחרון לכוכבת האהובה עליה. "היא הייתה כזו בריאה ויפה וזה פתאום פשוט קרה. אני רועדת כשאני מדברת עליה. אי אפשר לחבר את המילים רומינה ומתה", היא מוסיפה.

"היא מלווה אותי מאז מגיל 5. הייתי יושבת בטלוויזיה, צופה ב'קטנטנות' ורואה אותה. אני לא אשכח את בלן בחיים", מוסיפה מויאל. "היא ליוותה אותנו דור שלם ופשוט חינכה אותנו להגשים את החלומות שלנו. היא מדהימה. לא נשכח אותה לעולם", מוחה מויאל דמעה נוספת.

"באנו כדי לנסות להביע תנחומים למשפחה של רומינה בארגנטינה", אומרת בר צדקה מהרצליה. "גם אם אנחנו במרחק חצי עולם משם, אנחנו רק רוצים שהם יראו ויקבלו מאיתנו את התנחומים", מוסיפה צדקה.

"אני בת 25 - אבל לעולם לא אשכח"

עשרות מעריצים, בהם חיילים, הגיעו הערב לכיכר (צילום: חדשות 2)
עשרות מעריצים, בהם חיילים, הגיעו הערב לכיכר | צילום: חדשות 2

"באו לפה אנשים בגיל העשרה ועד אמצע שנות העשרים", אומרת רובין שגב, בת 25 מיבנה. "רומינה אמנם בחרה להיות שחקנית כדי להיות קרובה לאמא שלה, אבל היא נכנסה בסוף ללב של כולנו בישראל", היא מוסיפה.

"רומינה הייתה בן אדם נדיר וזו הסיבה שאנחנו כאן - להיות עם המשפחה של רומינה, עם כריס מורנה וגוסטבו יענקלביץ', ההורים שלה", מספרת שגב. "היום אולי כבר אין קטנטנות ואני בת 25, אבל צפיתי בתכנית כשהייתי קטנה ויש דברים שלעולם לא שוכחים", היא אומרת.

שעות ספורות לאחר היוודע על מותה של הכוכבת, כבר החלו מעריציה הישראלים להתארגן לקראת העצרת, וזאת כחלק מסדרה של אירועים שנערכת בשיתוף של מועדוני המעריצים ברחבי העולם. גם הקבוצה הבינלאומית שנפתחה בפייסבוק לזכרה של יאן זכתה ל-150,000 חברים בתוך שעה, וכיום היא עומדת על כחצי מיליון חברים. "לא נשכח אותה לעולם, פשוט לא. היא תשאר בלב", מסכמת מויאל את העצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק