משפחה אחת - ארבעה קברים: מאות ליוו היום לקבורה את הסב ואת שלוש נכדותיו שנהרגו שלשום בהתרסקות מטוס פרטי במישיגן שבארה"ב. מסע ההלוויה הראשון יצא בשעה 9:00, אל עבר בית העלמין "ארץ החיים" בבית שמש, שם נטמנו האחיות רבקה ורחל מנורה. בשעה 11:30 הובאו למנוחת עולמים שרה קליין יחד עם סבה, משה מנורה. מסע ההלוויה יצא מביתם שבשכונת הר-נוף בבירה.

האב, שלום מנורה, ספד לשתי בנותיו וביקש מחילה על כך שבשנים האחרונות היה עסוק בעבודתו ולא העניק להן מספיק תשומת לב. באותה עת, אמן שנותרה לצד מיטתו של בנה הפצוע בבית החולים בארצות הברית, שמעה את ההספד דרך מכשיר הטלפון הנייד.

הנכדות מובאות לקבורה, ביום שישי (צילום: חדשות 2)
הנכדות מובאות לקבורה, היום | צילום: חדשות 2

הקרובים הרבים שנכחו התקשו לעצור את הדמעות למשמע הספד האב שסיפר על הפעם האחרונה שבה הצטלמו יחד. "היינו יחד במוזיאון המדע בארה"ב, הצטלמנו שם. הם רצו עבור התמונה 20 דולר, ריקי אמרה לי 'חבל על הכסף', אבל אני התעקשתי, וזו הייתה התמונה האחרונה שלנו יחד", אמר האב בבכי.

ברגע הפרידה הוא התנצל על שהיה אב "פחות טוב, כלשונו". וסיים את דבריו באמרו "אני מקווה שבעוד 100 או 80 שנה אהיה לצדכן בשורה הראשונה בגן עדן".

יוסי הקטן עדיין מאושפז במצב קשה

לווית משה מנורה בי-ם, ביום שישי (צילום: חדשות 2)
לווית משה מנורה בי-ם, היום | צילום: חדשות 2

במקביל נמשכת בארה"ב חקירת התאונה. גורם ברשות התעופה האמריקנית אמר מוקדם יותר כי אפשר שההתרסקות במישיגן, בה נהרגו ארבעת בני משפחת מנורה, נגרמה בעקבות משקל-יתר במטוס הקל. עם זאת, טרם גובשו ממצאים רשמיים באשר לנסיבות התאונה.

יוסי מנורה בן ה-13, הניצול היחיד מהתרסקות המטוס, עדיין מאושפז בבית החולים בארצות הברית כשהוא סובל מכוויות קשות. מספר שעות לאחר התאונה יצא אחיו יהודה אל כלי התקשורת וביקש - "התפללו למען אחי הקטן".

שלוש הנכדות שנסיפו בתאונת המטוס (צילום: חדשות 2)
שלוש הנכדות שנסיפו בתאונת המטוס | צילום: חדשות 2

השריף המקומי סיפר לסוכנויות הידיעות כי הנער ששרד חולץ מהמטוס כשהוא סובל מכוויות ומיד פונה באמבולנס לחדר המיון בבית חולים באזור. "בפעם האחרונה שהתעדכנתי לגבי מצבו הוא פונה לקבלת טיפול דחוף במחלקת כוויות בבית חולים אחר", מספר השריף. "אמבולנס אווירי פינה אותו במהירות כדי לאפשר את המשך טיפולו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק