שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית במחלף בן שמן שבכביש מס' 1, והקלטות רשת הקשר של מד"א חושפות את הכוננות הגבוהה בקרב המוקדנים שכיוונו את האמבולנסים בדרך לאירוע.

"יש תאונת דרכים בין אוטובוס לבין משאית ובמקום כ-10 נפגעים במצב קל", הודיע אחד המוקדנים ברשת הקשר, כשממדי האירוע עדיין לא היו ברורים. "למקום יוצאים שתי ניידות טיפול נמרץ ושלוש רגילות. אם יש כונן במקום - שיגיע", הכריז המוקדן.

בהמשך מעדכן המוקדן את מספר הפצועים שעמד באותו הרגע על 15 נפגעים, חלק במצב בינוני ומעלה. "אני מבקש לפה ניידות טיפול נמרץ באופן דחוף", אמר המוקדן שלאט לאט מתחיל להבין את גודל האירוע. "יש כחמישה נפגעים במצב קשה. אני צריך לפה עוד הרבה כוחות. שלושה נפגעים בנוסף מחוסרי הכרה. יש 15 פצועים בסך הכל", הוא מוסיף להכריז ברשת הקשר.

לקראת הסוף חוזר המוקדן פעם נוספת על העדכון וקורא לכל מי שנמצא בקרבת מקום להגיע ולהעניק סיוע - עד אשר התבררו הממדים הגדולים של האסון.

כך נראו הדקות הראשונות של האירוע

בזמן שבמשטרה וב"אגד" חוקרים את נסיבות תאונת הדרכים הקשה שהתרחשה הבוקר סמוך למחלף בן שמן, הגיע לחדשות 2 באינטרנט סרטון וידאו שצולם מחוץ לאוטובוס קו 405 שיצא הבוקר מתל אביב לירושלים והתנגש במשאית, ותיעד את רגעיו הראשונים של האירוע שגבה את חייו של אדם אחד.

פרט להרוג, פונו מזירת התאונה 31 פצועים בדרגות שונות, מהם שניים במצב קשה. הם הועברו באמבולנסים של מד"א לבתי חולים שונים באזור.

"הרגשנו בום גדול, לא הייתה דרך לצאת"

אחד מנוסעי האוטובוס שהיה מעורב בתאונה ונפגע בה קל הוא החובש ערן בוטה. בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט מבית החולים שאליו פונה הוא סיפר על רגעי ההתנגשות.

"נסענו באוטובוס כרגיל ופתאום הרגשנו בום גדול. אנשים התחילו להילחץ ולא הבנו מה קורה. הדלתות והחלונות היו סגורים ולא הייתה דרך לצאת. ניסינו לשבור את החלונות כדי לחלץ את האנשים", אמר בוטה. "ממה שהבנתי, הייתי החובש היחידי שהיה שם בזמן אמת אז טיפלתי במי שיכולתי. היו אנשים שלא יכולתי לטפל בהם באותו הרגע".

בוטה סיפר כי התאונה התרחשה במפתיע, מבלי שדבר מה בהתנהגותו של הנהג עורר חשד. "אף אחד לא קרא לו. מה שקרה זה שהאוטובוס קיבל מכה באמצע, בצדו הימני - מהקצה האחורי של המשאית. זה היה סמי טריילר גדול כזה. כוחות ההצלה הגיעו כעבור 10 דקות בערך והיו מאוד מהירים. אותי פינו לבית החולים לבדיקות שגרתיות ואני צפוי להשתחרר בהקדם".

אגד: "תאונה מצערת וקשה"

דובר אגד רון רטנר מסר בעקבות התאונה כי "האוטובוס ככל הנראה התנגש בצדו הימני הקדמי במשאית שחנתה בצד הכביש. נסיבות התאונה נחקרות עתה על ידי משטרת ישראל ובוחני התאונות של אגד. נהג האוטובוס נחקר ומסר את עדותו".

על הנהג מסר רטנר כי "הוא בעל ניסיון של 27 שנות נהיגה מקצועית ובעל עבר בטיחותי ללא דופי. טרם החל בעבודתו הבוקר, היה בכ- 12 שעות מנוחה מנהיגה. האוטובוס שהיה מעורב בתאונה עבר בשבוע שעבר טיפול תקופתי יסודי ומצבו המכאני היה תקין".

באגד מסרו גם כי החברה "מביעה צער עמוק על הנפגעים בתאונה המצערת והקשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק