ארבעה ימים לאחר שנפגע קשה מעמוד חשמל שנפל עליו בשבט הצופים ברמת אביב, חל שיפור קל במצבו של הנער בן ה-17.5 שנפצע קשה.

מבית החולים איכילוב נמסר כי הנער שב להכרה, אך עם זאת הוא הורדם ועדיין מונשם. הנער מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי בבית החולים, כאשר הוריו מלווים אותו לאורך כל שעות היום.

אסון במהלך ההכנות לפורים

בשבוע שעבר, במהלך ההכנות של פעילי שבט "אביב" לפורימון השנתי, קרס לפתע עמוד בגובה של 15 מטרים ללא כל התרעה מוקדמת על חבורת נערים ששהו במקום.

מחקירת המשטרה המתנהלת בפרשה עולה שעמוד התאורה הישן נפל אחרי שהנערים ניסו לתלות עליו כרזה. בעקבות האירוע הגיעו למקום פקחי עיריית תל אביב, שגילו שגם שאר עמודי התאורה במקום חלודים רקובים ומסוכנים ופירקו אותם.

נערה בת 17 שחזתה באירוע סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הפעילות בשבט בדיוק הסתיימה. התחלנו לסדר לארגן ולפתע העמוד פשוט התחיל לקרוס, אנחנו לא יודעים מאיזו סיבה, הוא פשוט נפל למרכז המגרש. כולם היו בהיסטריה והתחילו לרוץ. חלק התחילו לבכות, אנחנו בהלם. מקווים שהוא יחלים במהרה". אחד האחראים  על תחזוקת המקום הסביר כי ייתכן ומדובר ב"עייפות החומר": "אלו עמודים ישנים וייתכן שהצילייה שחיברה בין ארבעת העמודים גרמה ללחץ אדיר ולקריסת העמוד".

"העמוד נפל עליהם משום מקום"

רוני, פרמדיק מד"א שהגיע לזירת האירוע סיפר לערוץ החדשות: "הגענו למקום, היתה שם קבוצת נערים ששייכים לשבט הצופים של רמת אביב. עמוד תאורה גבוה של כ-15 מטרים נפל וקרס. אחד הנערים נפצע קשה בראשו ובבטנו, נערה נוספת נפצעה קל, שני הנערים בני 17. הנערים היו במסגרת פעילות פורים וככל הנראה העמוד נפל עליהם משום מקום. זה מקרה מאוד מצער, בשלב הזה אנחנו לא יודעים להגיד מה סיבת קריסת העמוד. שני הילדים פונו לבית החולים, הילד במצב קשה מונשם ומורדם והועבר להמשך טיפול בבית החולים".

העמוד שקרס על ראשו של כץ (צילום: חדשות 2)
העמוד שקרס, אתמול | צילום: חדשות 2

מתנועת הצופים נמסר אמש בתגובה למקרה הקשה: "בעקבות קריסת עמוד חשמל, במהלך פורימון של שבט אביב ברמת אביב, נפצעו שני חניכים. האחת במצב קל ששוחררה לביתה, והשני נער משכבת י"ב במצב קשה מחוסר הכרה. ראשי ההנהגה של תנועת הצופים מלווים את המשפחה בבית החולים. יצוין שלא היו סימנים מקדימים לקריסת העמוד הנמצא במתחם השבט. משטרת ישראל חוקרת את נסיבות המקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק