כשהם עדיין מתקשים לעכל את מזלם הטוב, בני הזוג שזכו בפרס הגדול בתולדות הגרלת הלוטו מספרים בשיחה ראשונה מה הם מתכננים לעשות עם 74 מיליון השקלים שישתלשלו לכיסם, ומסבירים כי הם לא מתכוונים להשתנות. 

"אנחנו ממשיכים לעבוד גם היום בינתיים", אומר המיליונר החדש, "אנחנו עובדים כרגע, אבל זה ישתנה", הוא מתוודה. לדבריו, חלומו תמיד היה ללמוד, ועכשיו יוכל להגשים זאת ולרכוש השכלה בלי לעבוד. "זה די שוק לקלוט, זה נראה לך שזה לא אתה, שזה לא אמיתי", הוא מספר בהתרגשות על הרגע בו הבין את גובה הזכייה. "זה כמו סינדרלה, עם הדלעת או בלי הדלעת".

לדברי הזוכה המאושר, כאשר הלך לבדוק עם בת זוגו את הטפסים שישבו בתיקו מספר חודשים, אמרו לו תחילה כי הוא זכה ב-5,000 שקלים. "זה גם היה כיף", הוא אומר, אך כאשר הביט במכונת הבדיקה ראה את המספר 74 עם הרבה אפסים אחריו.

"אמרתי לעובדת 'תבדקי עוד הפעם', ואשתי כבר הייתה מאושרת כי חשבה שזכינו ב-74 אלף והיא תוכל להחליף את הסלון". אך אחר כך התברר כי בני הזוג יוכלו לקנות הרבה יותר מסלון אחד. "אז הגיע איש שבדק את המכונה ואמר - 'רבותי - אתם זכיתם בפרס הגדול!'".

נשתדל לא להישתנות

לשאלה האם ישתנו בעקבות הזכייה, מיהר המיליונר החדש לענות ללא היסוס. "דיברנו הרבה, אנחנו זוג עם רגליים על הקרקע כבר שנים רבות. אני לא נביא, אך עברנו הרבה דברים בחיים ביחד, וזאת כנראה הבעיה הכי קטנה אבל שניתקל בה", הוא מספר. "נראה לי שנצליח לעבור את זה בלי משבר ונשתדל להישאר אנחנו".

במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר במטה מפעל הפיס, ואשר העברנו בשידור חי בערוץ החדשות אמרו בני הזוג כי לקח להם זמן רב להגיע לדרוש את הפרס כי פשוט שכחו לבדוק את הטופס שמילאו.

כשפניו מכוסות, אך ההתרגשות ניכרת בקולו, סיפר הזוכה על הזכייה: "גילינו לפני כמה ימים. הגענו עם מספר טפסים לבדוק אם זכינו בהגרלה או לא, ולאחר בדיקה של הטופס הראשון התברר לנו כי זכינו ב-398 שקלים".

"אנחנו לא ממלאים לוטו באופן קבוע כל יום. יש נקודה שאנחנו ממלאים בה בדרך כלל", אמר הזוכה. "הזכייה הזו בזכות אשתי - שדחקה בי ללכת לבדוק את הזכייה". לדבריו, הוא "אף פעם לא האמין שהוא יזכה, וגם עכשיו לא".

הפרס הגדול בהיסטוריה

הזוג מתקרב לשנות ה-40 לחייו ומתגורר באזור המרכז. הוא מילא טופס ב"לוטומט" ושילם 64 שקלים בלבד. "לא חשבנו שזה יכול לקרות. הטופס לאורך הזמן היה זרוק בכל מיני מקומות, ובסוף הלכנו לבדוק". לשניים יש שני ילדים שבשלב זה לא יידעו על הזכייה הגדולה. "הם לא יודעים ולא יידעו", אמר אך הדגיש: "בסוף נצטרך לספר".

הגרלת הלוטו ההיסטורית של מפעל הפיס נערכה בסוף דצמבר 2009, אז התגלה כי אחרי 22 שבועות ללא זכייה, גרף מהמר בודד 74 מיליון שקלים ב"דאבל לוטו" שהוא הפרס הגדול ביותר בתולדות המדינה. עם זאת, מרגע ההכרזה על הזכייה מיאן הזוכה הגדול להגיע למשרדי מפעל הפיס ולממש את זכייתו.

המיליונר הטרי קלע בדיוק למספרים שעלו בגורל: 6, 8, 14, 21, 23, 24 והמספר החזק 7. הזוכה בפרס השני שילשל לכיסו ארבעה מיליון שקלים ו-20 ישראלים נוספים זכו ב-14,804 שקלים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק