אז מה עושה מי שזוכה ב-28 מיליון שקל? עם השאלה הזו "נאלצו" השבוע להתמודד בני זוג מאזור הצפון, בשנות ה-50 לחייהם, הזוכים החדשים והמאושרים בפרס הראשון בלוטו. הגבר התקשה לדבר מההתרגשות, אשתו סיפרה - "הוא לא סיפר לי במהלך הלילה כי ידע שלא אוכל לישון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לבני הזוג חמישה ילדים. הבעל הוא עצמאי בתחום הטקסטיל והאישה עובדת כמאפרת בסלון כלות. הוא נוהג למלא לוטו באופן קבוע - 4 מספרים קבועים, ועוד 2 שהוא נותן למכונה לבחור. הפעם, הוא זכה בכל הקופה. ומה הם מתכוונים לעשות עם הכסף? "בעלי עצמאי בתחום הטקסטיל", סיפרה בת הזוג, "הזכייה תאפשר לו לקנות חנות ולהרחיב את העסק". כן, אלה החלומות הצנועים של בני הזוג, שמתכוונים גם לקנות בית ולסייע לבני משפחתם.

"הבת השנייה שלנו מתחתנת ונוכל לעזור לה עכשיו עם החתונה", היא הוסיפה והעידה, "האמת שעדיין לא סיפרנו לילדים. לא חשנו על הטלוויזיה. לא חושבים על זה בזמנים כאלה, חושבים על העתיד, מה עושים הלאה". ואחרי המחשבה, בני הזוג מבהירים שלא ישנו את אורח חייהם - "מה יש לשנות? אנחנו עובדים, נמשיך לעבוד, לעזור לילדים ולהיות כמו שהיינו".

"בלילה הוא בדק 5-6 פעמים את התוצאות, לוודא שזה הוא. הוא התסכל באינטרנט, אבל ידע שזה הוא. הוא לא סיפר לי בהתחלה אבל אמר לי שאנחנו הולכים ליום הולדת. הצעתי בדרך לקנות מתנה או להביא איזו סוכריה, והוא כל הזמן אמר לי שלא צריך. ראיתי שהוא משקר, הוא לא הצליח כבר להסתיר את זה - ואז סיפר לי. כעסתי עליו בהתחלה שלא סיפר, אבל הוא אמר שלא הייתי מצליחה לישון בלילה. הוא צדק".

רק לאחר שהגיעו לבית מפעל הפיס בתל אביב כדי לדרוש את כספי הזכייה, התברר כי בני הזוג כבר זכו בפרס לפני כשלוש שנים. הזוג ממלא בקביעות לוטו באמצעות מספרים קבועים, וכבר זכה עם אותם המספרים בדיוק ב-77,000 ש"ח. "אנחנו מאוד מתרגשים, למרות העובדה שזו לא הפעם הראשונה שזכינו", הודתה האישה, "לפני 3 שנים זכינו עם אותם מספרים בדיוק ב-77,000 ₪. הפעם מדובר בפרס הראשון וזה מרגש עוד יותר."

פרס של 28 מיליון שקלים, אחרי 21 הגרלות ללא זוכה

אחרי לא פחות מ-21 הגרלות ללא זוכה, הצליחו ביום שלישי האחרון בני הזוג לנחש נכונה את כל ששת המספרים בהגרלת הלוטו של מפעל הפיס וגרפו לכיסם את הפרס הגדול: 28 מיליון שקלים.

מספרי הקסם של הזוכה המאושר הם: 8, 10, 14, 17, 20, 34, והמספר הנוסף 1. ממפעל הפיס נמסר כי שני בני אדם נוספים זכו בפרס השני, בגובה מיליון שקלים וחצי. בסך הכל זכו בפרסים כספיים בהגרלה הערב לא פחות מ-510 אלף טפסים.

ירכשו חנות, בית ויעזרו לילדים. בני הזוג (צילום: חדשות 2, עזרי עמרם)
ירכשו חנות, בית ויעזרו לילדים. בני הזוג | צילום: חדשות 2, עזרי עמרם

מאחר ולא היה זוכה בפרס הראשון והפרס הצטבר משבוע לשעבר - משרד האוצר הורה להקפיא את סדרת ההגרלות כדי שהפרס הראשון לא יעלה על 28 מיליון שקלים, ומפעל הפיס החליט לחלק את הפרסים בין כל הזוכים. לכן, סכום הפרס השני והשלישי גדלו ב-50%. מאז הקפאת סכום הזכייה בפרס הראשון מולאו 92 מיליון טבלאות ו- 8.5 מיליון טפסים, כ- 1.2 מיליון טפסים לשבוע. במהלך סדרה ארוכה זו חילק מפעל הפיס עד כה פרסים בסך 135 מיליון ש"ח.