אלירן עטר, מלך השערים של ליגת העל העונה, מצליח לראשונה בקריירה להתנתק מכל הרעשים מסביב. מהקללות, ההקנטות והסטיגמות. ב-21 משחקים במדי מכבי תל אביב העונה הוא כבש 20 שערים, כולל צמד בדרבי ביום שני האחרון, והוא מוביל את הקבוצה בדרך הבטוחה לאליפות ראשונה מזה עשור. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל הזמן החשיבו אותי כילד הרע של הכדורגל הישראלי", הוא מספר בריאיון. "בגלל איזה מקרה שהייתי קשור אליו לפני שמונה שנים או תשע שנים, אני אפילו לא זוכר. מאז אין לי שום בעיית משמעת אחת שקשורה לאלימות או לפשע. בחקירה בחיים שלי לא הייתי, מלבד המקרה הזה ספציפית. אבל סטיגמה קשה לשנות. אני גם לא מנסה לשנות. אני מנסה להצליח. שום דבר אחר לא מעניין אותי". 

כשעטר מדבר על אותו 'מקרה', הוא מתייחס לאירוע שבגינו נידון לשישה חודשי מאסר, שאותם ריצה בעבודות שירות, בגין סיוע לשוד. אחרי המקרה עטר הצליח להשתקם, לחזור למדי בני יהודה, הקבוצה שבה גדל, ומאוחר יותר, בשנת 2010, נרכש ע"י מכבי ת"א. במכבי הוא הפך לחלוץ הבולט בקבוצה, והעונה, כאמור, הוא חווה את התקופה המוצלחת בקריירה. 

במכבי תל אביב שומרים על עטר בצמר גפן. המנהל המקצועי ג'ורדי קרויף עורך איתו שיחות אישיות רבות, כמו גם פסיכולוג הספורט שעובד עם הקבוצה נועם אייל, שאפילו צייד אותו בכלים להתעלם מהקריאות שהוא סופג במגרשים, ובהן השיר הקבוע של אוהדי היריבות: "אלירן שודד זקנות". 

"הוא לימד אותי לא ליצור קשר עין", מספר עטר. "זה הדבר הכי חשוב. פעם הייתה לי את הבעיה הזאת. כשהיו שרים לי את זה, הייתי מסתובב לקהל. הייתי מסתכל על מישהו ספציפי, הראשון שהייתי מזהה, ומתעצבן. וזה היה משפיע עליי. כי אז לא הייתי מתרכז במשחק. היום בזמן המשחק - אני לא מסתכל ולא שומע. אבל אני לא יכול שלא לחשוב על השיר הזה בכלל. לפעמים, הוא כבר רץ לי בראש, ואני שר אותו לעצמי מרוב שאני שומע אותו - בחיי. זה מחלחל, אין מה לעשות". 

הכתבה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית