לנועה יש יום הולדת, לא סתם יום הולדת אלא יום הולדת שנה. סיבה לבוא לפארק, עם שמלה יפה, עוגה יפה ועם ענבר - צלמת מקצועית."זה נותן את האקסטרא ריגוש", מעידה הצלמת ענבר. "כי זה בכל זאת צבעוני מיוחד ושונה מהתמונות הרגילות של הסמארטפון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בינתיים, בסטודיו של אנדה יואל ברמת גן, קצת קשה לעמוד בזמנים. לקליינטים הקטנים יש את הקצב שלהם. "אני מאכילה אותה כדי שתרדם", אומרת אחת האמהות שהגיעה לסט הצילומים עם בתה. "זה כדי שהיה יותר נוח לצלם".

אחרי שנרדמים, אפשר להתחיל לצלם את הרך הנולד, שגם לו יש מסיבה בקרוב. "עוד מעט יש לו ברית", מספרת אמו של תינוק אחר שמצולם. "נשים את התמונות בתצוגה במסכים, נתלה אותן, זאת מזכרת כמובן".

לתופעה החדשה קוראים צילומי "ניו בורן", כשבדרך אל הברית עוצרים אצל הצלם. כמו אופנת צילומי ההיריון, גם הטרנד הזה מגיע מארצות הברית. "עד גיל שבועיים תינוק נחשב 'ניו בורן'", מסבירה הצלמת אנדה יואל. "זה אומר שהוא ישן במרבית שעות היממה. הגוף שלו מעורסל באופן טבעי, אז הוא קל יותר לצילום".

"אפשר להפוך אותם למלאכים" (צילום: חדשות 2)
"אפשר להפוך אותם למלאכים" | צילום: חדשות 2

"צריך לעשות פוטושופ לתינוקות"

כבר מאות שנים שילדים מצטלמים נפלא, רק שעכשיו בעזרת הטכנולוגיה, אפשר להפוך את היצורים הקטנטנים למלאכים של ממש. "כן צריך לעשות פוטושופ לתינוקות", אומרת אורלי הצלמת. "התינוקות נולדים עם המון פצעונים והמון יובש על הפנים. אם רוצים אותם כמלאכים עם פנים חלקות, צריך לעשות המון פוטושופ".

אלון כבר מזמן לא צריך את הפוטושופ של אורלי הצלמת, הוא כבר גדול - בן 7 חודשים. הקילופים כבר הרבה מאחוריו, רק שאצלו הבעיה היא אחרת - כיצד לגרום לא להישאר במקום כדי שיוכל להצטלם.

הגוף מעורסל באופן טבעי (צילום: גליה אבירם)
הגוף מעורסל באופן טבעי | צילום: גליה אבירם

"חוויה קסומה"

לרוב זו היא השקעה שעושים בעיקר רק עם הילד הראשון. אבל לאלון דווקא יש אח גדול. "לילד הראשון שלי לא עשיתי את זה", אומרת אמו של אלון. "היום, כשאני מחפשת תמונות של הילד הראשון, הכל במחשב וכשרוצים תמונה, לא יודעים איפה היא מתויקת ואיפה היא. החלטתי שזה בכלל לא אפקטיבי ושעדיף אלבום".

דווקא הקלות שבה אנחנו מצלמים באמצעות הסמארטפון, יוצרת געגוע לאלבום. אלבום שאפשר להחזיק ביד, לדפדף ולהיזכר. על זיכרונות אנשים מוכנים לשלם מאות ואף אלפי שקלים. חזרנו למסיבה של נועה. שם נועה התחילה למעוך את העוגה, לעשות "קייק סמאש", עוד טרנד שנלקח מאמריקה. "יש משהו נורא קסום בחוויה הזו", מסכמת הצלמת ענבר.