תושבי הדרום שהגיעו להתארח בדירות היוקרה בירושלים אולי ישמחו להישאר בהן גם אחרי סיום המבצע וחזרת השקט לאזור. בינתיים הם זכו לאירוח לא שגרתי בדירות יוקרה של יזמים שטרם נמכרו בבירה, מחיר כל דירה כזאת - כשלושה מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משה שהגיע מאופקים לחפש קצת שקט בבירה מביט ממרפסת הפנטהאוז בשכונת הקטמון ומודה: "אנחנו גרים בדירת קרקע - זה שינוי אדיר בשבילנו". את הדרך הדומה עשתה גם אדווה מויאל עם בעלה והילדים מנתיבות: "זה מחמם את הלב שיש אנשים שעוזרים", היא סיפרה.

גם ברעננה תמונות דומות. אנשי השלטון המקומי משדכים בין אנשים שמוכנים לארח את תושבי הדרום לבין האזרחים שמבקשים לעצמם ובעיקר לילדים כמה ימים של שקט בערים שבהן לא שומעים אזעקות לעתים כל כך קרובות.

"שינוי גדול עבורנו", נהנים מהפוגה (צילום: חדשות 2)
"שינוי גדול עבורנו", נהנים מהפוגה | צילום: חדשות 2

גליה כהן מרעננה מארחת משפחה מאשקלון, ומעידה שהחיבור מצוין. "כמו שאתם רואים יש לנו משפחה חדשה של שמונה נפשות במקום חמש - שתי אימהות, אבא אחד ושני בני נוער מתבגרים". ומה חושבים האורחים? "רק רציתי ללכת קצת מהבית באשדוד", סיפרה בתה של אולגה ארליך מאשדוד מהבית "החדש" והזמני אצל איריס פניני ברחובות. את ההחלטה לעזוב את הבית קיבלה אולגה אחרי שהמציאות הביטחונית הגיעה לסף ביתה. "גראד נפל לא רחוק מהבית שלנו, לא היה לנו חשמל - ואחרי חצי שעה יצאנו משם".