הסיפור המוזר של מזרון הכסף עורר בשעתו הדים רבים, ומעטים האנשים שלא זוכרים את האישה מתל אביב שבחרה, במקום נוצות, לרפד את פנים המזרון שלה בסכומי עתק של כסף מזומן.

הסיפור האקסצנטרי גרם לכמות לא מעטה של הרמת גבות, כמות שאולי שווה בגודלה לסכום הכסף שנטען שיש במזרון: מיליון דולר. חרושת השמועות פרשה כנפיים והספקולציות לגבי שורש התעלומה נעו בין קמפיין שיווקי לחברת מזרונים ועד הכנה לתביעת פיצויים שמנמנה מחברת ההובלות.

ובכן, חודשיים אחרי, ניתן לדווח שהכסף עדיין לא נמצא. לפני מספר שבועות התגלגלה באינטרנט שמועה כי הסכום המכובד נמצא במרכז גמ"ח (גמילות חסדים) במאה שערים, אך גם הספקולציה הזו נגוזה, לאחר שבעלת המזרן, ענת - כפי שביקשה להיות מכונה, סיפרה כי הכסף עדיין לא אצלה.

"בערב שלפני פסחתי על התפילה"

"לפי שיטת הפנג שוואי, או כל שיטה של אדם מסודר, הוצאתי ישן מפני חדש", סיפרה ענת לחדשות 2 באינטרנט. "אני מתפללת בכל יום על הדברים הטובים שבחיי, ובערב שקדם לאיבוד המזרון, כנראה מתוך עייפות, פסחתי על התפילה. אני מניחה שזהו הסיבה להשתלשלות העניינים", הוסיפה.

אחת השאלות המרכזיות העולות כאשר חושבים על הפרשה, היא מדוע לא הפקידה ענת את הכסף בבנק. לדבריה, כך סיפרה היום, היו לה בחייה מספר חוויות לא נעימות במוסדות הפיננסיים של ישראל:
"אני אישה לוגית ושקולה", סיפרה, "ואני יודעת שהייתי אמורה לשים את זה בחשבון בנק או בכספת, אבל החוויות שלי עם בנקים וכספות היו כל כך טראומטיות שפשוט לא יכולתי לשים את זה שם".

התמונה הזכורה, בה מצולם גבה של ענת על רקע החירייה, נראתה מתסכלת למדי. אישה אחת, מול הר האשפה העצום הזה, שיווה לחיפושים מראה של מחט בערימת שחת. בהתחלה, מספרת ענת, כלל לא קיבלה רשות להיכנס לחירייה. "לא רציתי שיידעו שאיבדתי כסף כדי שאף אחד לא יאתר את המזרון ויעוט על השלל, אז אמרתי שהיה לי שם מסמך שהסתרתי. בחירייה אמרו לי שמסמכים אפשר לשחזר, סיפרה, "ולכן אמרתי בסוף שאכן מדובר בכסף - ואז נתנו לי להיכנס".

לגבי הסיכויים למציאת המזרון, ענת סקפטית למדי: "אני מניחה שכבר ביום הראשון מישהו איתר את הכסף, אולי כבר בשעות הראשונות להיעלמות המזרון. בכל אופן אני חוזרת על פנייתי למי שמצא את הכסף: אנא תרום לפחות שליש ממנו לילדים נזקקים. אם מישהו היה מחזיר את הכסף, זה מה שאני הייתי עושה".

המזרון המפורסם ביותר בעולם

סתירות בדברי האשה שאיבדה הון: "לא מדובר במיליון דולר"

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק