אסון בחופשה בתאילנד: אריאל סוריאנו, תייר ישראלי בן 22 מהמושב נורדיה סמוך לנתניה, הוא הצעיר שהתחשמל הלילה למוות, לאחר שנפגע מכבל חשמלי בשעה שבילה במסיבה בבריכת שחייה באתר נופש באי קופנגן בדרום המדינה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כבל חשמל שככל הנראה היה מחוץ לבריכה, הוא שגרם למותו של סוריאנו - שהתחשמל עם יציאתו ממנה.

במשרד החוץ אישרו הבוקר את הידיעה, ומסרו כי נפתחה חקירה של נסיבות האירוע הטרגי. האי קופנגן, כיתר האיים הסובבים אותו, נחשב לאתר נופש המושך תיירים רבים מכל העולם - לרבות אלפי תיירים ישראלים המגיעים לנפוש בו מדי שנה בשנה.

הודעה נמסרה למשפחתו של הצעיר בישראל. שגרירות ישראל בבנגקוק בשיתוף בית חב"ד המקומי מטפלים בסידורי העברת גופתו של סוריאנו לקבורה בארץ.

"החברים שלו קראו תהילים"

אריאל סוריאנו (צילום: חדשות 2)
סוריאנו במהלך הטיול בתאילנד | צילום: חדשות 2

"הצעיר וחבריו חגגו מחוץ לבריכה בבית המלון בו הם שהו", סיפר היום לחדשות 2 באינטרנט שמעון זגה, מנהל " הבית הישראלי" - המרכז היהודי בקופנגן. לדבריו, "רובוט" מנקה עסק בניקוי הבריכה בזמן חגיגת הצעירים, והיה מחובר לחשמל מחוצה לה. "איכשהו הגיעו מים לחיבור החשמל של המכשיר", שיחזר זגה.

"הצעיר שיצא מהבריכה - הוא שחטף את הזרם", סיפר זגה. "סביר להניח שהונח שם שלט המורה שלא להשתמש בבריכה בזמן הזה". זדיה גם סיפר על חבריו ההמומים של הצעיר: "פגשתי שישה או שבעה מהם. הם סיפרו לי שלקח להם זמן להבין שמשהו לא בסדר איתו. אחת הצעירות שהייתה איתו טענה כי היא הייתה צריכה להתחשמל במקומו".

"נתתי לצעירים לקרוא פרקי תהילים עד שלקחו את הגופה", הוסיף זגה. "הרגעתי אותם ודאגתי שכמה שפחות יהיו בסערת רגשות. ברגע שנלקחה הגופה - עבר הסיפור לטיפול של הקונסול". לדבריו, מבדיקה מאוחרת יותר של הרופא במלון נקבע כי הצעיר מת במקום מההתחשמלות. "הרופא אמר שפשוט לא היה מה לעשות", אמר זגה.

הוא הביע גם אכזבה מתגובתם של חלק מהצעירים, שככל הנראה נבעה מבהלה וטראומה לאחר מות חברם. "כמה מהם קיבלו טלפון מההורים - שהורו להם לעלות מייד על טיסה הבייתה", אמר זגה. "הם לא נשארו ללוות את הגופה לארץ".

בשנה שעברה: אסון במסיבת קצף בטורקיה

ביולי בשנה שעברה התחשמלו למוות אני אחים, שי (14) וניר (18) חכים, שעה שבילו במסיבת קצף במלון "ונציה פאלאס" באנטליה שבטורקיה. במהלך המסיבה אירע קצר חשמלי כתוצאה מהמגע שנוצר בין הקצף לכבלי החשמל במקום. אורח נוסף ששהה במסיבה התחשמל למוות באירוע.

לא רק פסטורליה. תאילנד, ארכיון (צילום: רויטרס)
טרגדיה בחופשה בתאילנד | צילום: רויטרס

בני משפחת חכים שהו בחופשה בטורקיה, והיו אמורים לשוב לארץ יום לאחר האסון. למרבה הטרגדיה, שבה המשפחה ארצה ביום שלמחרת, עם שני ארונות הבנים.