"אין מחדל". ברקת ויעלון | צילום: חדשות 2

החזאים מדברים על הפוגה בסערה, אך שר הביטחון טוען שאתגרים עדיין לפנינו: בהערכת מצב שכינס משה (בוגי) יעלון יחד עם ראש העיר ירושלים ניר ברקת, קיבל הראשון סקירה מהגורמים הרלוונטיים לגבי נזקי מזג האוויר הקיצוני, ואמר כי למרות הקשיים - אין סימנים למחדל בהתנהלות הרשויות וגורמי ההצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין ספק שאנחנו נמצאים באירוע חריג שירושלים לא ידעה כמותו", אמר יעלון. "קודם כל, הדבר החשוב כמובן הוא חיי אדם ופיקוח נפש. כרגע לפחות אנו במצב שאין לנו אבידות בנפש כתוצאה מהסופה, אבל האירוע בעיצומו. גם אם על פי החזאים מזג האוויר עומד להשתפר - לפנינו אתגרים רבים. הלילה הולך להיות קשה מבחינת הקור והקרח בצירים".

ברקת: "התהליך לא הסתיים, מתארגנים להמשך תיקון הנזקים"

שר הביטחון המשיך ואמר, כי להערכתו המצב לא הולך להיפתר בשעות הקרובות. "אנחנו עושים הערכת מצב אחת למספר שעות, ונראה כי הפעילות שנעשית עד עכשיו היא יעילה. אנחנו צריכים להיערך לימים הקרובים כדי לטפל נכון באתגר".

בטרם סיכם יעלון את הערכת המצב, פתח אותה ראש העיר ירושלים ברקת, שאמר: "הכוחות התארגנו מהר מאוד ולשמחתי הרבה לא היו נפגעים בנפש, אפילו לא כאלה שנפגעו קשה". עם זאת, הוא הוסיף, כי רשויות הרווחה עסוקות בלהגיע לכל הנזקקים לסיוע.

"אנחנו מתחילים להבין כיצד ירושלים מתאוששת מההיקפים הבלתי נקלטים של נזקי הסופה". בסוף דבריו, הודה ברקת לכוחות ההצלה ולעובדי חברת חשמל.

מדינה בסערה - הסיקור המלא:

רכבות ייצאו היום מירושלים למרכז ולצפון הארץ

שבת סוערת: "יותר מ-30 שעות ללא חשמל"

בית אבות נותק מחשמל: "קר לנו"

מבקר המדינה יבדוק את קריסת התשתיות

קורבן הסערה: נפל ומת בראשל"צ

צפו: חוף ניצנים נסחף אל הים

צפו: מסע רכוב בבירה המושלגת