מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, דוחה היום בתוקף את הטענות של ציבור הנוסעים נגד מצלמות המהירות החדשות. "המטרה היא ביטחונו של הציבור ולא הגבייה", הדגיש דנינו.

במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה לסיכום שנת הפעילות של משטרת התנועה, הסביר המפכ"ל את חשיבות המצלמות. "בשנה האחרונה הזנחנו את האכיפה הכמותית. האזרח קיבל השנה הרבה פחות קנסות". דנינו הוסיף כי השנה נרשמה ירידה במספר תאונות הדרכים הקטלניות, והבהיר: "הבאנו הישגים יוצאי דופן - כך אנחנו מתחילים את השנה ברגל ימין, והמגמה תימשך".

עם זאת הדגיש המפכ"ל: "גם כשהאזרח כועס אנחנו צריכים לזכור את תפקידנו - להיות אדיב ומנומס לאזרח, התפקיד שלנו הוא לחנך אותו. אפשר לחשוב שהצבנו מאות מצלמות. אנחנו גרועים בשיווק, אנחנו יודעים. מעל 90% מהמצלמות זה מצלמות רמזור".

כמות מצלמות התנועה תוכפל (צילום: חדשות2)
מצלמות המהירות. "זה הצלת חיים" | צילום: חדשות2

ניצב ברונו שטיין, ראש אגף התנועה, סיפר כי ניתנו רבע מיליון דוחות פחות בשנת 2011. "בתחילת 2012 אנחנו ב-53% פחות בכמות הדוחות", אמר שטיין. "זה מיליוני שקלים. לנסות ולקשור בין העבודה שלנו לעניין של כסף זה לא רצוי, אנחנו עוסקים בהצלת חיים".

לטענת שטיין, בשבועיים שבהם פועלות המצלמות לא ניתנו כלל דוחות. "הדגש שניתן בשבועיים האחרונים היה לתעד נסיעות של 120 קמ"ש ומעלה, בכבישים שמותר לנסוע 100 קמ"ש. תיעדנו גם נסיעות במהירות של 180 קמ"ש. אנחנו לומדים את הנהגים ולא נסתיר מהציבור כלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק