האוטובוס שלנו גדול וורוד: בעיריית תל אביב מגבשים בימים אלו תכנית לרכוש אוטובוס שינדוד בין פסטיבלי גאווה בערי אירופה - ויציג את הפנים הוורודות והעליזות של ישראל. התכנית עוד טרם אושרה והוספת החיזוק הגאה להסברה הישראלית מותנה באישור סופי. 

על פי פרסום עיתון ידיעות אחרונות פנתה עיריית תל אביב למשרד החוץ והמרכז הגאה, ליישום פרויקט ההסברה המקורי, לפיו "אוטובוס הגאווה" יוביל רקדנים ישראלים, כשמוזיקה ישראלית בוקעת ממנו. המטרה: לשווק את תל אביב כעיר הגאה של ישראל ולשפר את תדמיתנו בעולם.

המסלול שיעשה האוטובוס, על פי התכנית, יחל בפסטיבל ההומו-לסבי של מדריד ומשם ימשיך ויעבור בשאר הפסטיבלים הגאים בשבע ערים באירופה, בניהן ברלין, לונדון ורומא. על פי התכנית, מסביב לאוטובוס הוורוד יתקיים הפנינג שלם עם אוכל ישראלי והקרנת סרטים ישראלים.

הרעיון המקורי עדיין לא אושר, ובעיריית תל אביב ממתינים לתשובת משרד החוץ למימון הפרויקט, שעלותו המשוערת היא כמה מאות אלפי דולרים. "אנו בבדיקה ראשונית של הרעיון", אמרו במשרד החוץ לידיעות אחרונות, "לפרויקט יש יתרונות רבים בכך שיכול להגיע לקהלים צעירים וליברלים", אומר הגורם ומודה כי לישראל יש קושי להשפיע על הדימוי של ישראל בקרב הצעירים בחו"ל.

מצעד הגאווה - וידאופדיה (צילום: חדשות 2)
אוטובוס הגאווה יציג את הצד העליז של ישראל. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

לאחרונה יצאו במשרד ההסברה עם קמפיין חדש שאמור לשפר את תדמיתה של ישראל בעיני העולם. הקמפיין המקורי במיוחד, שלא מזכיר אף סרטון תדמית קודם, מציג בהגזמה איך העולם מסתכל עלינו. האם זה באמת יעזור? אתם מוזמנים לשפוט בעצמכם.

במטרה להראות שישראל היא מדינה מפותחת, מנסה הסרטון להבהיר כי ישראל אינה מדינת עולם שלישית. "זה הגמל, הגמל הוא החיה שמשמשת את הישראלים לנוע ממקום למקום", כך מתחיל הסרטון.

בהמשך מציגים את המנפנפים בפארק כדרך הבישול הרגילה שלנו. "בישראל הטכנולוגיה אינה מפותחת דיה וברוב הבתים אין חשמל או גז", מסיברה המציגה, "לכן הישראלים עדיין משתמשים בשיטות בישול עתיקות כמו בשר על גחלים הנקרא בפי המקומיים מנגל".