בתום מבצע חילוץ מורכב ודרמטי, שהועבר בשידור חי בחדשות 2, הצליחו אנשי יחידת החילוץ של צה"ל להציל ארבעה בני אדם שנקלעו לשטפון בזמן שנסעו במשאית. כתבנו הצבאי ניר דבורי, שהיה עד לאירוע כולו, ענה היום לשאלות הגולשים בדף הפייסבוק של חדשות 2.

גולשינו בפייסבוק הציגו שאלות רבות, בהן: "מי שילם להזנקת מסוקי החילוץ אמש?", "האם נלחצת או התרגשת בזמן השידור החי?" ו"כיצד אתה מצליח להתעורר כל כך מוקדם בבוקר?". כתבנו ניר דבורי ענה לגולשים, והסביר כי התשלום לפעולות החילוץ נעשה מקופת המדינה, ולמרות שבעבר ניסו לקבוע הסדר לפיו חלק מהעלויות יפלו גם על אזרחים, הוא טרם התקבל.

בנוסף הסביר דבורי כי אינו נלחץ או התרגש במהלך האירוע אמש, וזאת מכיוון שהכל התרחש במהירות הבזק. לדבריו צוות חדשות 2 הגיע בדיוק בזמן בכדי לתעד את המתרחש ובתוך הלחץ אין כל זמן למחשבות. לבסוף סיכם ניר כי אין לו בעיה לקום מוקדם בבוקר, לאחר שנהג להתעורר בבקרים לחליבת פרות בקיבוץ אילון.

כבלי מתח הקשו על פעולת החילוץ

חילוץ יושבי המשאית התבצע באזור מטע התמרים של מושב חצבה. בעקבות ההצפות והשטפון הכבד שהיה באזור, נלכדו הנוסעים בזרם והתיישבו על גג המשאית כשמפלס המים סביבם הלך ועלה.

כוחות הצלה שהגיעו למקום התקשו להגיע ללכודים בשל כבלי מתח גבוה שעמדו קרוב למשאית. אך לאחר עבודה קשה הצליחו המחלצים בעזרת מסוק להציל את הלכודים. "זה היה מבצע מאוד מורכב", הסבירה דוברת יחידות החילוץ, רגעים לאחר המקרה. "אין להיכנס בשום בפנים ואופן למים, לא ברגל ולא בכלי רכב. הסחף החזק יכול להכניע גם משאיות".

הכתב הצבאי של חדשות 2 ניר דבורי, היה עד לפעילות המורכבת שהתרחשה. החל משעה 14:00 ישמח ניר לענות לשאלות הגולשים בכל הקשור למבצע ולהיערכות הצבא בימים אלו.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.