חשד לאלימות קשה במשפחה: תושב פתח תקווה כבן 26 נעצר הבוקר, לאחר שלפני יותר משבוע הבהיל את בתו התינוקת לבית החולים שניידר בעיר, כשהיא סובלת מחבלות ראש פנימיות.

בבית החולים ייצבו את מצבה של בת ה-4 חודשים, שהגיעה במצב קשה מאוד, כשהיא מפרכסת. היא הועברה מיידית לטיפול נמרץ ורק לפני כשלושה ימים התייצב מצבה והיא אושפזה במחלקת ילדים בבית החולים.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי התינוקת פרצה בבכי שהוא מעבר לרגיל. האם הייתה בעבודה, והאב שטיפל בילדה ניסה להשתלט עליה ללא הצלחה. בניסיון להפסיק את הבכי הוא טלטל אותה בעוצמה, במה שמכונה "סינדרום התינוק המנוער". בחקירתו קשר עצמו האב לחשדות והודה כי זה אכן מה שאירע. היום הוארך מעצרו בחמישה ימים.

זו בתם הראשונה של ההורים, הנשואים זה שנה וחצי.

ייתכן והנזק המוחי בלתי הפיך

פקד שי גז, ראש צוות חקירות בתחנת פתח תקווה מסר לחדשות 2 באינטרנט, כי לאחר שיוצב מצבה של התינוקת והתקבלו ממצאי הבדיקה, נעצר האב בחשד לביצוע המעשים אתמול ובהמשך היום הוא יועבר להארכת מעצרו.

ד"ר טומי שיינפלד, מבית החולים שניידר, סיפר בשיחה עם ערוץ החדשות כי "מצבה של התינוקת השתפר מאוד, אם כי עדיין נותרו סימנים נוירולוגיים מסוימים. 'סינדרום ניעור התינוק' זו תסמונת שבה ההורים או מי שמטפל בילד, ברגע מסוים מטלטל את התינוק בעוצמה קדימה ואחורה, שעלול להביא לנזקים קטנים ואפילו עד מוות".

"התינוקת הגיעה עם פרכוסים קשים, עברה בדיקות סי.טי ועיניים והועלה חשד לטלטולים, אבל אנחנו אף פעם לא מחליטים על אבחנה אחת עד שלא צוברים בדיקות נוספות ומעקב. לאחר 48 שעות בהן שללנו דברים אחרים, החשד התחזק ודיווחנו לרשויות", הוסיף ד"ר שיינפלד.

הוא הסביר כי, "התינוקת הייתה במצב קשה עם בצקת מוחית קשה וטופלה בהתאם. למזלנו ולמזלה מצבה הלך והשתפר, היא חזרה להכרה והחלה לנשום בכוחות עצמה. היא צריכה לעבור סדרת בדיקות הלאה לראות מה הנזקים שנותרו וקשה להעריך מתי תשתחרר. כמעט כל פגיעה מוחית יכולה להשאיר נזקים עתידיים ולכן אנחנו לא יכולים לדעת מראש מה יישאר ומה לא".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק