"הרבה אנשים לא יכולים להצביע, כי מרשם האוכלוסין לא העביר את הפרטים לבחירות" - זו התשובה ששמעו אסף ורעייתו שעברו בפברואר האחרון לרמת גן מהמושבה כנרת ממוקד המידע הרשמי של הבחירות המקומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים עברו בפברואר האחרון מכנרת ועדכנו את פרטיהם במשרד הפנים ובעיריית רמת גן - אך לא קיבלו הזמנה להצביע. גם הבדיקה הטלפונית שערכו עם המוקד לא העלתה דבר, מה שימנע מהם לא לממש את זכותם הדמוקרטית.

"תעודת הזהות שלך לא מופיעה לי במערכת, זה לא מופיע איפה את גרה", אמרו לה במוקד. "יש בעיה עם אנשים שעברו דירה בשנה האחרונה, הרבה אנשים כבר התקשרו, את יכולה לפנות למרשם האוכלוסין אבל את כבר לא תוכלי להצביע, זה לא יהיה מעודכן". לטענת המוקדנית, הבעיה מוכרת והמקור שלה הוא "בעיה" בין מרשם האוכלוסין לבחירות.

"מבחינתם אנו לא זכאים להצביע וניסינו להתקשר לעוד גורמים וזה לא עזר", סיפר לחדשות 2 Online אסף, שלא יגיע היום ככל הנראה לקלפי. "אין לנו כל כך זמן להתעסק בזה אבל זה פשוט מגוחך, אמרנו לנו לנסות להצביע דרך חריגים אבל אני לא יודע אם זה יקרה".

במשרד הפנים אישרו כי אסף ורעייתו שינו כתובתם בפברואר 2013. "עד מועד זה כתובתו הייתה במושבה כנרת, שם נערכו בחירות למועצה האזורית בדצמבר 2012. על פי חוק, לא ניתנת זכות הצבעה לאזרח אשר התקיימו במקום מגוריו הקודם בחירות ב-18 החודשים הקודמים", ציינו שם בתגובה.