מאות נסעו בקו אוטובוס מיוחד בשבת
שלב נוסף במאבק למען תחבורה ציבורית בשבת | צילום: עילאי הרסגור- הנדין

לא רק בתל אביב: כ-200 בני אדם, מרביתם צעירים, נסעו במהלך היום בקו אוטובוס מיוחד שנסע בערים כפר סבא, רעננה והרצליה ובסיומו הגיע לחוף השרון.

הנסיעה המיוחדת אורגנה על ידי תנועת מרצ, וניתנה בחינם כחלק מהמאבק הארצי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. ח"כ ניצן הורביץ הצטרף לנסיעה באוטובוס, וציין כי "תחבורה ציבורית בשבת היא שירות חיוני בעלת משמעות חברתית וסביבתית". הורביץ גם תקף את משרד התחבורה שממשיך להערים קשיים על הפעלת אוטובוסים בשבת: "המשרד חייב להשתחרר מהכפייה הדתית ולאפשר תחבורה ציבורית גם בסופי השבוע".

הפעלת קו האוטובוס המיוחד הגיעה לאחר שביום רביעי האחרון הצטרפה מועצת כפר סבא לתל אביב והרצליה, כשהחליטה לאמץ את יוזמת מרצ לבחינת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. עם זאת, עד כה משרד התחבורה מערים קשיים ובאף אחת מן הערים לא יצא לדרך שירות הסעות סדיר בסוף השבוע.

פורצת הדרך: תל אביב

עיריית תל אביב הייתה הראשונה שאישרה בחודש פברואר את ההצעה להפעיל תחבורה ציבורית בעיר בשבת. חודש בלבד לאחר מכן הצטרפה ליוזמה גם השכנה מצפון - הרצליה. כמו בתל אביב, בהרצליה הסבירו כי בני נוער שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות מכונית נאלצים להסתמך על מוניות, וציינו כי יש לבצע את המהלך גם מסיבות סביבתיות.

עם זאת למרות החלטות מועצות העיר, הכנסת ושר התחבורה ישראל כץ עדיין לא הכריעו בבקשה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בתחומי הערים. לכן פעילי מרצ החליטו שלא להמתין לבשורה מבית המחוקקים ומפעילים כבר עכשיו את אוטובוסי השבת. "נמשיך עד אשר משרד התחבורה יתפכח וישחרר את הציבור החילוני מהמצור התחבורתי", הודיעו נציגי מרצ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק