על פי נתוני שירותי הרווחה, למעלה מ-300 אלף ישראלים יזדקקו בפסח הקרוב לתרומת מזון  כדי לעבור בכבוד את החג. מדובר במצרכים הבסיסיים ביותר: מצות, ירקות, שמן וביצים לליל הסדר.

תחקירני "אולפן שישי", יצאו מצוידים במצלמות נסתרות, לתורים הבלתי נגמרים של הנזקקים, שמתחננים למזון. הם תיעדו שם את הבושה, את העלבון, את הכעס, את האמא שהתינוקת שלה כל כך רעבה שהיא פותחת את חבילת המזון במקום, ונותנת לה לאכול. כדי לשמור על כבודם של הנזקקים טשטשנו כמובן כל פרט מזהה שלהם, לאורך כל הכתבה.

השנה, כאשר המשבר הכלכלי העולמי מכה גם בישראל מצטרפים עוד רבים למעגל הנזקקים. "הייתי תורמת לאנשים ועכשיו אני פה", מספרת אחת הנזקקות המחכה בתור, ומגלה איך העולם מתהפך ומתאכזר תוך זמן קצר כל כך.

"זה עובד לפי מספרים. טיפה סבלנות, אין לך מה לדאוג", מנסה להסביר אחת המתנדבות בפני אחת הנזקקות שמחכות זמן רב לחבילת המזון. "לחכות את כל התורים האלה זה לא נעים אבל זה מה יש", אומרת נזקקת אחרת אך האלטרנטיבה נראית לה טובה פחות: "מה תעשי לא תאכלי? לא תשתי?".

הנזקקים קיבלו משהו לחג. כמה מצרכי אוכל שיתנו להם לפחות לעבור את החג הקרוב. "מה בן אדם עושה אחרי החג?", שואל אחד הנזקקים. לאף אחד אין תשובה לשאלה הזו.