מצב הצעיר עדיין בינוני
מצב הצעיר עדיין בינוני | צילום:

זמן קצר לאחר שפונה לבית החולים, הצעיר שהותקף הבוקר (א') על ידי כריש מול חופי אשדוד הועבר לידי פרמדיקים של מד"א, שסיפרו על הטיפול הראשוני שהוענק לו בשטח ותיארו את מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קלי פרץ, פרמדיקית מד"א שהגיעה למקום, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי הצעיר, בן 26, הגיע כשהוא שותת דם וזועק מכאבים. "הוא צעק: 'כואב לי מאוד. מה יהיה עם היד שלי? האם תישאר לי יד?".

"הוא היה בהכרה מלאה לאורך כל הדרך", הוסיפה הפרמדיקית. "הוא היה די מבולבל, אבל החבר שלו ידע לספר לנו שזה היה כריש מזן 'אפרורי'". לדבריה, הוא חולץ מהמים על ידי חברו שהיה עמו ובעזרת סירה הגיע אל החוף. "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני, תוך שאנו מתאמים טיפול עם מומחה כף יד בבית החולים. לאחר מכן פינינו אותו לאיכילוב כשהוא בהכרה מלאה, במצב בינוני ויציב".

מנהל החברה בה הוא עובד סיפר לחדשות 2 Online, כי הפצוע פעל לפי הנהלים: "הכריש עשה חור ברשת ונכנס לתוך כלוב הדגים, יש כל הזמן כרישים, אבל עוד לא קרה לנו מה שהיה היום". לדבריו, לא ברור מתי ואם העובד שנפצע יחזור לעבודה והדגיש שהוא בסך הכל ניסה "להבריח את הכריש החוצה". מנהלו האישי נמצא לצדו מתחילת האירוע.

"הכריש עשה חור ברשת" (צילום: רויטרס)
"הכריש עשה חור ברשת" | צילום: רויטרס

צוות מגן דוד אדום שהוזעק מוקדם יותר לנמל אשדוד פינה את הפצוע לבית החולים במצב בינוני, לאחר שהותקף על ידי כריש במהלך עבודתו בחוות דגים - וחלק מכף ידו נקטע.

האירוע החריג התרחש סמוך לשעה 11:30, אז ננשך הצעיר על ידי הכריש מסיבה שטרם התבררה - בעת שעסק עם כמה אנשים נוספים בטיפול בדגים בחוות דגים הממוקמת כ-12 קילומטרים מהחוף. לטענת הצעיר, במהלך העבודות נשך אותו הכריש והוריד חלק מכף היד - מהאמה (קצת מעל לשעון) עד לקצה כף היד.