אף עין לא נותרה יבשה כשרוני קדם, אמה של הפעוטה הודיה קדם ז"ל, דיברה היום בכנס בני משפחות של נרצחים ונרצחות. כמעט שמונה שנים עברו מאז הרצח הנורא, אבל איש לא שוכח את התמונות מסיקור רצח הפעוטה בת השנתיים שנרצחה בידי אביה אלי פימשטיין.

בנכס של עמותת משפחות נרצחים ונרצחות היא מדברת על הכאב שבאובדן ועל הבגידה של הבעל - שהתגלה כרוצח. "אין שום הכנה לדבר כזה, זה נופל עליך כרעם ביום בהיר ולא משנה כמה שהעיתונים אחרי זה ישתמשו בכותרות: 'הכתובת הייתה על הקיר", אמרה קדם. "אף אחד נורמלי ושפוי לא מדמיין שיהיה פיתרון כזה - שבגלל סכסוך קמים ורוצחים".

לצד הכאב היא מספרת על השינוי הקיצוני השיקשה עליה את ההתמודדות. "ביום בהיר אחד אני כבר לא אמא. כלומר אני אמא, אבל הבת שלי לא איתי, היא בשמיים", מספרת קדם. "מלהיות אמא במשרה מלאה 24 שעות ביממה, מצאתי עצמי פתאום לבד".

מדינה שלמה הזדהתה עם כאבה

הטרגדיה של רוני קדם החלה בהודעה של בעלה לשעבר אלי פימשטיין למשטרה על היעלמות בתו. אחר כך התקיימו החיפושים שבהם השתתפו אלפים, עד שגופתה של הודיה נמצאה ביער בירושלים. פימשטיין הודה כיצד תכנן את רצח בתו. הוא סיפר לחוקרים איך הטביע אותה באמבטיה ואחר כך קבר את גופתה. המניע היה הרצון שלו להכאיב לרוני קדם בשל ויכוח על הסדרי הראייה ועל גובה תשלום המזונות.

מאז הרצח שזעזע את כל המדינה ניסתה קדם להיעלם מהעין הציבורית, היום בכנס היא מסבירה מדוע עשתה זאת. "מהרגע שהודיה כאילו נעלמה היה מעין סרט מתח שהמדינה צפתה בו במשך שלושת ימי החיפושים", אמרה רוני. "המדינה כולה הזדהתה עם המקרה והרגשתי שאני לא יכולה להגיד מי אני בלי שאנשים יבכו וירעדו".

"אני לא מסוגלת להציג את עצמי ואינני יכולה לשמוע אנשים אחרים שמספרים את הסיפור שלי", מצהירה קדם בכאב. "היום, אחרי כל הטיפולים שעברתי אני אומרת: 'יחי ההדחקות'".

רוצים לקבל עדכונים לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם