כמו שאתה לא יודע הרבה על הבנאדם בו אתה מתאהב כשאתה פוגש אותו לראשונה, כך אני ידעתי מעט מאוד על המדינה שלמדתי כל כך לאהוב.

כבר מהרגע הראשון שראיתי את טל, ידעתי שיש בה משהו מיוחד. כשהתחלנו לדבר, מצאתי את עצמי שבוי בקסמה; מבלי להתייחס ליופייה המרהיב ולתושייה הבלתי מנוצחת, היא הייתה האדם הכי מעניין שאי פעם שוחחתי איתו.

מהסיפורים על השירות הצבאי לתקופה שהייתה בתנועת נוער, ככל ששמעתי יותר על החיים בישראל כך גדלה התשוקה שלי לדעת עוד ועוד. מאוד מוקדם ידעתי שאאלץ לחוות את החוויה הישראלית באופן אמיתי כדי להבין את עומק קסמה האמיתי של המדינה.

טל החלה ללמד אותי קצת עברית בסיסית ותוך זמן קצר התחלתי לתכנן את הטיול הראשון שלי לארץ. אותו טיול שנתן לי את ההשראה לבלות פה את שארית חיי.

במשך חודש בארץ המובטחת זכיתי לבקר באילת בדרום ועד לגבול הצפוני ובמספר רב של מקומות מופלאים לאורך הדרך. לאן שפניתי הייתה לצדי ההדרכה הגאה ומלאת הידע של טל, הלהוטה לסייע לי להתאהב בארץ שלה כמו שכבר התאהבתי בה.

חלק מרקמה אנושית מדהימה

ג'יימס וטל (צילום: ג'יימס קיין)
ג'יימס וטל | צילום: ג'יימס קיין

מאז הרומן שלי עם ישראל פרח למערכת יחסים מדהימה ומתמשכת ועם קצת עזרה מתבקשת מארגון "נפש בנפש" זכיתי להגשים את חלומי. היום אני מתכונן ליום הזיכרון והעצמאות הראשון שלי כאזרח ישראלי גאה. לבי מלא הוקרה עבור כל חייל וחיילת שנפלו תוך הגנה על המולדת היהודית שלנו.

אני עדיין זוכר איך שטל הסבירה לי לראשונה על התחושה הכבדה ששוררת בארץ ביום הזיכרון כשכל העם מתאבל על הנופלים. החלק שהכי משך את תשומת לבי הוא שאחד הימים העצובים ביותר בשנה מסתיים בתחילת החגיגות הצוהלות של יום העצמאות.

עבורי זה מייצג את מהות ההוויה היהודית; ההקרבה העצובה והאצילה של אלה שהקריבו את נפשם בעבור העלייה של עם יותר חזק ועצמאי. אני מאוד מתרגש להיות עכשיו חלק מהרקמה האנושית המרכיבה את הארץ המדהימה הזאת.

ג'יימס קיין, בן 24, עלה לישראל מהנטינגטון ביץ' שבקליפורניה בנובמבר האחרון ומתגורר כעת בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק