זה היה יום קיץ חורפי ונאה במודיעין. אלחנן שמואלי, בן 55, יצא לטיסה יחד עם חברו - שמשון רוזן, בן 60 ממושב תימורים, במטוס קל מסוג "אולטרה-לייט". בני משפחת שמואלי בונים בימים אלה את ביתם החדש במודיעין - וכשאלחנן הגיע לשמי העיר, בדרכו לצפון - התרגש לראות מלמעלה את אשתו. אחרי שחלף, היא שבה הביתה - עד שרעש חזק החריד את הסביבה.

"דקות ספורות לפני ההתרסקות אשתו נופפה לו לשלום", סיפר לחדשות 2 איתי אמיר, חבר קרוב של שמואלי. "זמן קצר אחר כך היא שמעה פיצוץ עז וראתה את המטוס מתרסק". גאולה דהן, עדת ראייה לאירוע, סיפרה: "תוך שניות הוא פשוט התרסק על הכביש. אפילו לא הספקנו לראות מה הוא מנסה בכלל לעשות כדי לא להתרסק".

גאולה דהן (צילום: חדשות 2)
גאולה דהן | צילום: חדשות 2

ה"אולטרה-לייט" שבו טסו שמואלי ורוזן המריא מראשון לציון. במהלך ההתרסקות הוא פגע במכונית שחנתה ברחוב מנחם בגין שבמודיעין. כוחות ההצלה הגיעו לזירה תוך זמן קצר, אך לאנשי הצוותים לא נותר אלא לקבוע את מותם של השניים. במשטרה ובמינהל התעופה ממשיכים לחקור האם נגרמה ההתרסקות בשל טעות אנוש או מתקלה טכנית.

"אלחנן היה איש ערכי שדאג תמיד לבטיחות"

אלחנן שמואלי הותיר אחריו אלמנה וארבעה ילדים. הוא השתחרר מצה"ל בדרגת אלוף-משנה ושירת בחיל השריון. אחר כך, שימש מהנדס בתעשיות הביטחוניות. חבר נוסף שלו, רמי מתן, סיפר כי "הטיסה הייתה התחביב העיקרי שלו בשש השנים האחרונות. והוא נהג לטוס מדי שישי. אלחנן היה איש ערכי שדאג לבטיחות".

שמואלי (משמאל) ורוזן
שמואלי (משמאל) ורוזן | צילום:

ההרוג הנוסף באירוע, שמשון רוזן, היה גם הוא בעברו קצין בכיר בצה"ל ובין היתר פיקד על בסיס חיל האוויר בתל-נוף. הוא השתחרר מהצבא בדרגת תת-אלוף, ובשנים האחרונות הקדיש מירב מרצו למאבק נגד הקמת תחנת הכוח ליד קריית מלאכי.

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, הביע צער על האסון שפקד את משפחות ההרוגים - אך קרא לשים קץ לטיסות ה"אולטרה-לייט". "הם חגים כאן באוויר ועושים מה שהם רוצים", הוא הסביר - ופירט: "למרבה המזל, המקום שבו הייתה ההתרסקות לא מאוכלס. יש של פארק שלא היו בו ילדים. עלול היה להיות כאן אסון כבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק