שוב לא שקט: עשרות מפגינים חרדים יצאו בצהריים לרחוב בר אילן וכיכר השבת. הם מוחים, זה היום השלישי, על מעצר האם החרדית החשודה בהרעבת בנה. במקביל, מבית החולים הדסה עין כרם דיווחו בצהריים על שיפור במצבו הרפואי של בן השלוש, ומכחישים בתוקף גם את טענתם של מקורבי המשפחה כי הילד חולה בסרטן, וזו הסיבה לסימני ההזנחה, כביכול, ממנו הוא סובל.

"משקלו של הילד עולה ותסמינים גופניים נוספים שהיו לו נחלשים, ואף נעלמים", אמרו בהדסה. "הוא מוקף באהבה וחמלה המוענקים לו גם על ידי בני משפחה הנמצאים איתו".

בהדסה הוסיפו כי "השמועות על היות הילד חולה בסרטן חסרות שחר ומופרכות לחלוטין, וכך גם השמועות על טיפול כימותרפי שהוא עבר כביכול. הדבר איננו נכון כלל וכלל". בבית החולים גם גינו המפגינים החרדים שהתקבצו סמוך לבית החולים.

האם המתעללת (צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן)
האם החרדית בבית המשפט, אתמול | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

אולם חלק גדול מהזעם מופנה לעבר עובדי לשכת הרווחה. המשטרה חילצה הבוקר עובדים של לשכת הרווחה בלשכה הסמוכה לשכונת מאה שערים, לאחר שהמונים דפקו על דלתות הלשכה ואיימו לשבור את החלונות. מעיריית ירושלים נמסר כי העובדים חשו מאוימים ומפוחדים.

ברחוב שבטי ישראל, סמוך למשרד החינוך, ניפצו מתפרעים רמזורים וגם את חלונות המשרד. ברחוב בר אילן הושחתו כל הרמזורים הנמוכים, עמוד מצלמת תנועה וארון בקרת רמזורים. הערכת הנזק נאמדת כ-200 אלף שקל.

מוקדם יותר הבוקר נפצע עובד מחלקת התברואה של עיריית ירושלים שעבר סמוך לרחוב בר אילן. העובד נפגע מיידוי אבנים לאחר שכמה חרדים במקום הבחינו כי הוא לובש את מדי העירייה. הוא הובהל לטיפול בבית החולים לאחר שנפגע בכתף, בפנים ובראש.

המשטרה: חשש שהאם תימלט לחו"ל אם תשוחרר

משטרת ירושלים כינסה היום תדרוך עיתונאים מיוחד בנושא ה"אם המרעיבה". רב פקד אבי כהן, ראש צוות החקירה, אמר כי המשפחה וסביבתה של האם מקשה מאוד על עבודת המשטרה, למרות שהתחייבו לשתף פעולה עם השוטרים.

החוגים שסובבים את האם פועלים, כלשונו, "כמו ארגון פשיעה". "יש בידינו בשלב הזה ראיות שמבססות חשד לפגיעות שונות בילד. מניעת מזון, חבלות, ודברים נוספים שמטרתם על פי החשד הייתה ליצור מצג של ילד חולה", אמר כהן.

ראש צוות החקירה הוסיף כי במשטרה חוששים כי אם תשוחרר ממעצר, תנסה האם להימלט לחו"ל. חשש נוסף הוא שגורמים בעדה החרדית ינסו למלט אותה מהארץ.

העירייה מפסיקה לספק שירותים 

אתמול הודיעה עיריית ירושלים כי בשל ההתפרעיות האלימות של החרדים, העירייה מפסיקה לספק להם שירותים, כולל את פינוי האשפה.

בעקבות ההפגנות בירושלים הודיעה חברת החשמל הבוקר כי בשל איסור של המשטרה להיכנס לשכונות החרדיות בירושלים, ייתכן ולחברת החשמל יהיו קשיים במתן שירות לתושבים באזורים אלה. חברת החשמל ערוכה למתן שירות, בהתאם להוראות המשטרה. גם תנועות האוטובוסים של אגד ברחוב בר אילן הוסתה לנתיבי תחבורה חלופיים.

אמש: 26 מפגינים חרדים נעצרו

51079
זגוגית מנופצת בבניין משרד החינוך, י-ם, היום | צילום:

ברחבי ירושלים הפגינו אמש חרדים רבים. לפחות 26 מפגינים נעצרו. ההפגנות התרכזו ברחוב בר אילן, רחוב יחזקאל וכיכר השבת. ההפגנות התרחשו בגלים - עשרות חרדים צעקו, הפכו פחים - והתפזרו. ברחוב בר אילן שברו כמה מפגינים רמזורים.

במקביל, מקורביה של האם הירושלמית מוסיפים להגן עליה גם בריאינות לכלי התקשורת. "זו עלילת דם", אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט ד', שמכיר את המשפחה מאז אושפז בנה בבית החולים הדסה עין כרם.

"נהגתי לעזור להם פעמים רבות, ומהיכרותי איתם אני יודע שהאמא מסורה מאוד", הוסיף ד'. "לא תיארתי לעצמי ולא עלה בדעתי שיכול להיות סיפור כזה. היא הייתה מסתובבת איתו (עם בנה – י.ז) שעות על הידיים, צמודה אליו".