הכאב עוד זועק לשמיים: שבוע חלף מאז מותו הטרגי של סרן אסף רמון ז"ל בהתרסקות מטוסו - והיום עלו רבים לקברו בבית העלמין הסמוך למושב נהלל לאזכרה לזכרו.

בני המשפחה, החברים ואנשי חיל האוויר הגיעו לאזכרה למקום אליו התרגלו להגיע בגלל אביו, אילן. הפעם, כמו בשבוע שעבר, הם באו לבן אסף. אחיו טל ויפתח קראו קדיש על קברו, ובני המשפחה והחברים השמיעו שירים שאסף אהב. חברתו של אסף, עדי, הניחה זר פרחים על קברו.

לפני כשבוע התייחדה מדינת ישראל כולה עם זכרו של רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16 שלו במהלך טיסת אימון. בהלוויה השתתפו בכירי המדינה בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביטל במיוחד פגישה עם השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל, ונשיא המדינה שמעון פרס. עוד הגיעו להלוויה שר הביטחון אהוד וברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, בכירי חיל האוויר ואלפים רבים נוספים.

רונה על הקבר: "ילד בכור שלי, השמיים שלך"

"השארתם אותי במלכודת", זעקה רונה בדמעות על קברו הטרי של בנה. "זה המקום שלי, זה הקבר שלי, הייתם צריכים לקבור אותי פה. מתוקון שלי, הבטיחו לי לשמור עליך, הבטיחו לי לשמור על אבא שלך, עכשיו תשמור על אבא, אבל אני רציתי אותך איתי".

"לפני חודשיים היתה בת המצווה של נועה אחותך", הוסיפה האלמנה והאם השכולה. "לפני חודשיים קיבלת חניך מצטיין. עכשיו כל שנותר לי זה לחכות לטקסים הבאים. אסף ילד בכור שלי, הדרך היא שלך, השמיים הם שלך".

"כל כך חיזקת אותי אחרי לכתו של אבא, ועכשיו אני לבד", ספד טל רמון לאחיו. "קיווינו לשרת ביחד. ידענו לשמוח ביחד". החברה עדי מגן בכתה גם היא על חברה שעזב לפתע את העולם: "אנחנו חייבים עוד לנסוע לפסטיבל ערד. לא מתאים לך לבטל ככה בשנייה האחרונה. הערכתי כל כך את כוחותיך המיוחדים במצבי משבר, הנה הלכת לפני שלימדת אותי איך להתמודד. נמשיך להתראות בחלומות שלי. עכשיו זה יהיה געגוע לתמיד. לא הגעגוע הרגיל לשובך מהצבא".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

רונה על הקבר: "תשמור על אבא"

מפקד חיל האוויר לשעבר: "אסף נכנס לבלק אאוט"

הראיון האחרון של אסף: "אני לא רק הבן של אילן"

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק