הם פגעו, העליבו והשפילו - במכוון או בטעות, ועכשיו, רגע לפני יום הכיפורים, זה הזמן הטוב ביותר לבקש סליחה ולפתוח דף חדש ונקי. אז מי צריך להתנצל? הנה הרשימה שלנו:

סגן שר החוץ דני איילון עורר סערה לאחר שתועד משפיל את השגריר הטורקי ודואג להושיב אותו בכיסא נמוך. איילון אומנם הבהיר כי לא התכוון לפגוע - אך את המילה סליחה לא שמענו ממנו.

גם שר הפנים אלי ישי ספג השנה לא מעט אש - בעיקר בעקבות ההחלטה על גירוש ילדי העובדים הזרים. למרות המחאה הציבורית, נשאר יו"ר ש"ס עיקש בדעתו והאשים את מבקריו בצביעות.

עוד שר שאולי צריך לעשות חשבון נפש - הוא אהוד ברק. בין יו"ר מפלגת העבודה לרמטכ"ל גבי אשכנזי עבר יותר מחתול שחור אחד והמתיחות בין השניים הגיעה לשיאה עם הודעתו של ברק על אי הארכת כהונתו של החייל מספר 1 בצה"ל.

איך אומרים סליחה בטורקית?

רבים בוודאי מצפים מח"כ חנין זועבי להתנצל עבור השתתפותה במשט לעזה והתעקשותה להאשים את ישראל בעימות הקטלני. בעקבות התבטאויותיה בכלי התקשורת זכתה זועבי לתגובות נאצה ואיומים, ובמהלך נאומה במשכן היא הפכה למטרה עבור חברות הכנסת אנסטסיה מיכאלי ומירי רגב. בעוד שמיכאלי ניסתה להוריד את זועבי מדוכן הכנסת, קראה לעברה 'בוגדת' בערבית. על סולחה בין השלוש לא שמענו.

מי שכן ביקש סליחה, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי - הוא פיני כהן. ביוני האחרון נגזרו שלוש שנות מאסר בפועל על כהן, שהשליך נעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון במהלך דיון. "אני רוצה לומר סליחה שהיא נפגעה ואני מאחל לה שהיא תחלים", התנצל כהן לאחר המעשה.

חשבון עם משרד החינוך

גם עדן אברג'יל מככבת ברשימה שלנו. החיילת המשוחררת עוררה סערה ברחבי העולם לאחר שהעלתה תמונות לדף הפייסבוק שלה ובהן היא מצולמת עם פלסטינים כפותים. "עשו לי רצח עם", טענה אברג'יל ואמרה כי אין לה על מה לבקש סליחה.

ומה לגבי משרד החינוך? אחרי הבלאגן בעקבות בחינת הבגרות הקשה במיוחד השנה, התלוננו תלמידי תיכון על שאלות לא הוגנות וציפו להתחשבות. במשרד החינוך העניקו פקטור לנבחנים, אך רבים מהם המשיכו לכעוס ולטעון כי ציונם נפגע משמעותית.

גם עולם הספורט געש השנה לאחר ההתגוששות בין שניים מהכדורגלנים הגדולים ביותר של ישראל: אלי אוחנה ואייל ברקוביץ'. בשיאו של הדו קרב אמר אוחנה שלעולם לא ייתנו לברקוביץ' לאמן את נבחרת ישראל לאחר שהורשע בפלילים. כמו כן הוא כינה אותו "איש קטן עם פה גדול". ברקוביץ' בתגובה זעם ואיים בתביעת דיבה.

סליחה בשיר

ביוני האחרון נכנסה להקת הפיקסיז לרשימה השחורה של אמנים שהחליטו לפסוח על ישראל. חברי ההרכב ניסו להסביר ולהתנצל על כך ש"הבריזו" ימים ספורים לפני ההופעה - אבל המעריצים המאוכזבים לא הסכימו לשמוע.

ולסיום: המסלסלים כל הדרך לחקירה. כוכבי הזמר הים-תיכוני קובי ומשה פרץ הסתבכו עם אנשי מס הכנסה בעקבות העלמות, כך על פי החשד, של מיליוני שקלים. במקרה שלהם, אולי כדאי במקום התנצלות - לחבר להיט חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק