ארכיון (צילום: יוחנן לישה)
האוטובוס שנפגע מיידוי האבנים | צילום: יוחנן לישה

גם רפי ביטון, אביה של אדל שנפצעה אנושות בתאונת הדרכים בעקבות יידוי אבנים, שמע הבוקר את הבשורה אודות מעצר מבצעי פיגוע השלכת האבנים סמוך לאריאל. "אני מברך את כוחות הביטחון", אמר ביטון בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, "אני בטוח שהם עושים את העבודה שלהם ואני מקווה שלהבא מקרים כאלו יימנעו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביטון מתאר כי לנוכח מצבה של בתו, שמוסיף להיות קשה, הוא לא עוקב מקרוב אחר החקירה. "אנחנו במאבק על החיים של הילדה עכשיו, אז המעצר לא יותר מדי מעסיק אותי", אמר, "המדינה חייבת להבין בכל אופן למה אבן יכולה לגרום".

ביטון מתאר כי מצבה של אדל לא ברור כרגע. "זה מצב לא שפוי", הוא סיפר, "זה כל פעם עליות וירידות. ביום שישי הייתה החרפה במדדים, עכשיו עשו לה בדיקת סי-טי ואנחנו מחכים לתוצאות, ומתפללים. כל כמה זמן יש החרפה ואז היא נרגעת, ברוך השם".

ביטון התייחס גם לציבור הרחב שתומך במשפחתו מאז התאונה ועד היום. "למרות הכל אנחנו חזקים", העיד ביטון. "היישוב שלנו עוטף אותנו עם הרבה אהבה. בני נוער יושבים איתנו 24 שעות ביממה, וזה מחמם את הלב".

אדל ביטון (צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון)
אדל בת ה-3. מצבה עדיין אנוש | צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון

החשודים: נערים בני 16-17

מבצעיו של פיגוע השלכת האבנים שהתרחש בסוף השבוע שעבר סמוך לאריאל שבשומרון, נעצרו בפעילות של שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל, מחוז ש"י וצה"ל. בפיגוע נפצעו שבעה אזרחים ישראלים, ביניהם אדל ביטון בת 3, שנפגעה באורח אנוש.

השב"כ התיר היום לפרסום את דבר תפיסתם של החשודים - 5 צעירים כבני 16-17 מהכפר חארס, שהודו בחקירתם במעורבות בפיגוע, שכלל זריקות אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש חוצה שומרון בסמוך לכפרם.

כתוצאה מיידוי האבנים נפגעו מספר כלי רכב. אדווה ביטון, תושבת יקיר שבשומרון, שנסעה עם שלושת בנותיה בכביש זה, איבדה את השליטה על הרכב, והתנגשה בחלקה האחורי של משאית שחנתה בצד הכביש. כתוצאה מההתנגשות נפצעו ביטון ושתיים מבנותיה באורח בינוני, ובתה הפעוטה אדל נפצעה באורח אנוש.

תאונה, אריאל, שומרון, פיגוע (צילום: חדשות 2)
רכב המשפחה לאחר הפיגוע | צילום: חדשות 2

בעקבות הפיגוע פתחו כוחות הביטחון בשורת פעולות מידיות, שכללו מעצרים וחקירות, במטרה לזהות את המעורבים בפיגוע שכאמור, נתפסו, תוחקרו - והודו במעשים.

בשב"כ מצביעים על התגברות הטרור המקומי בגזרת יהודה ושומרון בחודשים האחרונים - ובפרט אירועי השלכת אבנים לעבר כלי רכב אזרחיים הנעים בכבישים ברחבי האזור.