מצבה של הפעוטה אדל ביטון, שנפגעה אנושות השבוע בתאונה לה גרמו על פי החשד מיידי אבנים פלסטינים, ממשיך להיות הערב קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייה. לפני השבת היא עברה ניתוח שני בראשה. ביישוב מגוריה שבשומרון מבקשים מהציבור להתפלל להחלמתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי לפני כמה דקות ליד מיטתה של אדל, ומצבה באמת קשה", סיפר ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה לחדשות 2 באינטרנט. "ההורים חזקים, אבל הילדה מסכנה. בקושי תופסת רבע מיטה, עם מלא מחשבים וצינורות, וזה מעורר רצון להתפלל למענה ולשלומה. אנחנו קוראים לכולם להתפלל להחלמתה".

מסיקה התייחס גם לנסיבות הפגיעה, ואמר כי הוא "מקווה שלצבא יירד האסימון, להבין שאבן היא נשק לכל דבר. אבן הורגת. לכן צריך להתייחס למחבלים שזורקים אבנים, כאילו הם נוקטים בנשק חם".

זירת האירוע (צילום: מבצעים מד"א)
זירת האירוע, השבוע | צילום: מבצעים מד"א

"כואב הלב, והמוח לא מוכן להבין"

אדל ביטון בת השנתיים שנפצעה השבוע אנושות בתאונה שככל הנראה נגרמה כתוצאה מיידוי אבנים של פלסטינים עדיין נאבקת על חייה בבית החולים שניידר. אדל הקטנה סובלת מפגיעת ראש ומפגיעה רב מערכתית ובני משפחתה לא משים ממיטתה בבית החולים. אתמול, סמוך לשעה 11:30 היא נכנסה לניתוח ראש, שעשוי להציל אותה. באירוע נפצעה גם אמה של אדל אדוה, ושתי אחיותיה של אדל, נעמה בת ה-6, ואביגיל בת ה-4, שנפצעו באורח קל ובינוני.   

"בבית החולים ממשיכים בטיפול ואנחנו מתפללים ללא הפסקה, מדובר בילדה בת שנתיים שחטפה מכה רצינית", אמר לחדשות 2 באינטרנט קובי בוטבול חבר המשפחה. "כואב הלב והמוח לא מוכן להבין, שהאירוע הקשה הזה נגרם מזריקת אבן. ועוד יש כאלה שאומרים שאבן היא לא כלי נשק. המשפחה הרחבה יחד עם צוות חירום מהיישוב יקיר עוזר למשפחה בכל דרך אפשרית להתגבר על הטראומה הקשה".

נעצרו 10 חשודים ביידוי האבנים

התאונה אירעה בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל. מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 19:00 פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב מגבעה בסמוך לאריאל. תחילה פגעו אבנים באוטובוס של חברת אפיקים שהיה כמעט ריק מנוסעים. השמשה הקדמית של האוטובוס נופצה והנהג ונוסעים נוספים נפצעו באורח קל. 

זמן קצר לאחר מכן אירעה התאונה שבה נפצעו אדוה ביטון ושלוש בנותיה. האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית מסוג איסוזו שנסעה לפניה ועצרה בצד הדרך לאחר שנפגעה מיידוי אבנים. "האם נסעה, כשלצידה במושב הקדמי ביתה הפעוטה, ומאחוריה, שתי הבנות המבוגרות יותר", סיפר פרמדיק מד"א מרחב ירקון, מוועיאויה קבהא.

משרידי המכונית בזירה ניתן לראות כי ההתנגשות הייתה עוצמתית במיוחד - ומבנה הרכב נפגע ממש עד לתא המטען שלו. מסוק הועלה לאוויר כדי לסרוק את האזור, בחיפוש אחר מיידי האבנים. אתמול בשעות הבוקר, עצר צה"ל בשיתוף עם המשטרה והשב"כ עשרה חשודים ביידוי האבנים.

"סובלות מפגיעות קשות בכל גופן"

ניידת טיפול נמרץ שנסעה בסמיכות למקום זיהתה במהרה את האירוע עצרה והחלה בחילוץ הפצועים שפונו לבתי החולים. הילדה בת ה-4 פונתה לבית החולים תל השומר, והאם ושתי בנותיה האחרות פונו לבילינסון בפתח תקווה.

ד"ר אולג קמינסקי, רופא בכיר ביחידת הטראומה של בית החולים עדכן. "השלוש הגיעו אלינו, התינוקת כבת שנתיים במצב קשה מאוד עם חבלות חמורות בראשה והשתיים הנוספות, ילדה ואימה, שתיהן במצב בינוני-קשה. כל הפצועות סובלות מחבלות קהות וחמורות בכל חלקי גופן כתוצאה מהתאונה".