חגיגות המימונה החלו
חגיגות ברחבי הארץ | צילום: אסף קרייף

עוד קצת 'תרבחו ותסעדו': חג הפסח הסתיים - וחגיגות המימונה המסורתיות שנפתחו אמש (ב') ברחבי הארץ, יימשכו גם היום. רבים מיוצאי מרוקו ורבבות אחרים שייהנו מיום חופש אחרון שלפני החזרה המלאה לשגרה, צפויים להגיע היום לפארקים ולגנים הלאומיים ולהמשיך בחגיגות - הפעם עם החמץ שחזר אמש לחיינו - ועם הרבה מתוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעיר לוד יחגגו היום (ג') את המימונה בגדול: תושבי העיר מכינים לכבוד החג את המופלטה הגדולה בעולם - בקוטר של כשלושה מטרים. התושבים ינסו להיכנס לספר השיאים של גינס ולשבור את השיא של התאחדות המלונות באילת שנקבע ב-2002 ועומד על 2.5 מטר.

לצורך טיגון המופלטה הכינו עובדי העירייה מחבת ענקית בקוטר של שלושה מטרים שתוצב ברחבת החגיגות. נציגי העירייה פנו למאפיית "אנג'ל" בעיר וקיבלו הדרכה כיצד לטפל בבצק, שיכיל 23 קילוגרמים של קמח, וכ- 12 ליטר שמן ומים.

חגיגה נשיאותית. פרס מתארח במימונה
חגיגה נשיאותית. פרס מתארח במימונה | צילום: מוישי ניילנדרלחוגגים שיגיעו היום לגנים ולשמורות הטבע, צפוי מזג אוויר נאה: היום יהיה בהיר מעונן חלקית והטמפרטורות יעלו מעט. בקצרין צפויות 26 מעלות, בצפת 23, בחיפה 22, בתל-אביב ובירושלים 23 מעלות, בבאר-שבע 27 ובאילת יימדדו 34 מעלות היום בצהריים.

גם פרס ונתניהו חגגו - ואכלו מופלטה

אמש נפתחו חגיגות המימונה בכל רחבי הארץ עם שולחנות עמוסים בממתקים, ריקודים ושירים שקיבלו את פני האורחים, בהם גם פוליטיקאים רבים. במאפיות רבות נרשמו תורי ענק כחלק מ"הבהלה לחמץ" של צאת החג.גם נשיא המדינה שמעון פרס השתתף בחגיגת המימונה המרכזית המסורתית בירושלים, באירוח פדרציות יהודי מרוקו וצפון אפריקה. "חג שמח לכל עם ישראל ולעם היהודי בתפוצות", אמר. "שנדע שלום וברכה ביחד. תרבחו ותסעדו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה, הצטרפו גם הם לחוגגים אמש כשהגיעו למימונה באור עקיבא, כמדי שנה. בני הזוג נתניהו טעמו מופלטה, ואיחלו חג שמח לכל בית ישראל. גם המועמדים לנשיאות המדינה, ח"כ רובי ריבלין וח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, הגיעו לציין את החג - וגם לטעום את המופלטה המסורתית, יחד עם עוד מתוקים.בין החוגגים הייתה גם ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) שיצאה לסבב מימונות עם צאת החג. "אכלנו מופלטות מרוחות בדבש ובחמאה - טעים וכמובן משמין", כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה. "אבל מי סופר קלוריות אחרי החג הארוך והטעים הזה? נחשוב על דיאטה יום אחרי המופלטות", הוסיפה רגב.

ח
ח"כ רובי ריבלין חוגג | צילום: עודד קרני, מאקוהחגיגות נמשכו אמש גם בעיר שדרות, שם חגגו התושבים את המימונה כרגיל אחרי מטח של תשע רקטות קסאם שנורה אתמול מרצועת עזה לעבר שטחי העיר. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר אתמול גורם בכיר בעירייה: "החגיגות נמשכות כרגיל, לא ניתן לטרוריסטים לשבש לנו את שגרת החיים".

אין תמונה
ח"כ רגב נערכת