חגיגה לבנה - בינתיים בעיקר בצפון. שלג כבד יורד ביממה האחרונה ברמת הגולן, ובעקבות זאת הוחלט כי הלימודים בצפון הרמה לא יתקיימו והתלמידים נותרו בבתיהם.

בשעות הבוקר הפתיע מטח קצר של שלג את הירושלמים, אך לא בעוצמה שהספיקה להיערם על הקרקע: גולשי חדשות 2 תיעדו פתיתי שלג שירדו בשכונת גילה בעיר, ואמש נראו פתיתים מעורבים בשלג גם בשכונת ארמון הנציב. הטמפרטורות ממשיכות להיות נמוכות, והן יוסיפו לרדת עוד במהלך הלילה ומחר - מה שמגביר את הסיכוי להצטברות שלג על הקרקע גם בירושלים.

בעקבות הגשמים הכבדים, כבישים רבים הוצפו ונחסמו. מהמשטרה נמסר כי בצפון כביש 99 הוצף, כביש 98 מעין זיוון לצפון חסום, כביש 91 (צומת השריון) חסום, כמו כן חסומים גם כביש 959 מאמיר למזרח וכביש 978 מאמיר לכיוון מסעדה. מצומת כוח למנרה הנחלים עלו על גדותיהם והכביש חסום, ובצומת מירון ישנה הצפה גדולה.

בדרום, קטע מכביש 90 בין עין גדי למלונות ים המלח נפתח לתנועה, לאחר שהיה סגור בשל הצפה במהלך הלילה.

הסערה תגיע לשיא מחר
שלג בצפון, אמש | צילום: חדשות 2

שיא המערכת עוד לפנינו: השלג צפוי לחזור ואף להיערם ביום שישי לפנות בוקר. הרוחות שהגיעו אתמול למהירות של יותר מ-100 קילומטרים לשעה גרמו היום לקריסת עצים. שני בני אדם מפגיעת חפצים שעפו ברוח. באזור היו שיבושים באספקת החשמל. בדרום הארץ נרשמו רמות זיהום אוויר הגבוהות פי 43 מהרגיל, אך לקראת שעות הערב האובך שקע בגלל הגשם.

שלג בשכונת גילה בירושלים, אמש
שלג בשכונת גילה בירושלים, אמש | צילום: ינון בן שושן

בירושלים נערכים לאפשרות שהשלג ייערם ובעירייה כבר הוכרזה כוננות. עם זאת, מבהירים שהצפי הוא לתקלות ונזקים כתוצאה מהרוחות העזות והגשמים, כשהסיכוי לשלג כבד בבירה עדיין נמוך, לפחות עד מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק