17 יום חלפו מאז שנחטפו גיל-עד, נפתלי ואייל - ועדיין אין כל סימן אודות מה שעלה בגורלם. בכיכר רבין שבתל אביב התקיימה אמש (א') עצרת שמשתתפיה קראו לשחרור הבנים. באירוע נשאו דברים גם בני משפחות החטופים - וזכו לחיבוק חם מאזרחים רבים. איריס יפרח, אמו של אייל שנחטף, סיפרה על געגועיה לבנה. "בזכות הנתינה שלך ללא גבול, כל העם התאחד ומחזיר לך אהבה, דואג לשלומך". את העצרת העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מחכים לחבק אותך בחום", אמרה יפרח. "מאוד מרגש אותנו לראות את העם מאוחד. בתקופה לא פשוטה זו נחזק ונחבק איש את רעהו, ונתפלל כולנו לשובם המהיר של אייל, גיל-עד ונפתלי. אתם נותנים לנו כוח".

"חוטים דקים של כאב מחזיקים אותנו שלא ניפול", סיפרה בכאב בת גלים שער. "גיל-עד, אני רוצה לספר לך שאנחנו לא לבד, יש עם שלם שמחכה לך, מחבק ומתפלל". רחל פרנקל, אמו של נפתלי, הודתה גם לראש עיריית חברון וליושב ראש הרשות אבו מאזן. "נערים אינם כלי מיקוח בסכסוך, אני מודה לכל מי שידע לשים את שחרור הנערים מעל לסכסוך בינינו, גם לאבו מאזן וראש עיריית חברון", אמרה.

בעצרת, שנערכת תחת הכותרת "שרים יחד לשובם", לקח חלק גם נשיא המדינה הנכנס, רובי ריבלין. מלבד ריבלין, לקחו חלק באירוע גם הרב הראשי דוד לאו, שרת הבריאות יעל גרמן וחברי הכנסת פנינה תמנו-שטה (יש עתיד), יוני שטבון (הבית היהודי) ויו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. גם הזמרים רמי קליינשטיין, מירי מסיקה, קובי אפללו, דוד ד'אור, קובי אוז וליאור נרקיס השתתפו בעצרת.

עצרת להשבת החטופים
צילום: המטה להשבת הבנים

ריבלין: "טרור רצחני שיש להביסו"

נשיא המדינה הנבחר ראובן (רובי) ריבלין קרא לשחרורם של הנערים החטופים. "חטיפת נערים לא יכולה להיחשב למעשה גבורה בשום מקום, זמן, שפה או דת", אמר ריבלין. "הקריאה הזו צריכה לצאת גם מכנסיות ומסגדים". לדברי ריבלין, "דמם של ילדים וילדות ספוג בתמימות של אלה שלא למדו רשע ספוג בתקוות ואמונה שעוד ניתן לתקן. זהו טרור רצחני שיש להביסו".

בתוך כך, נפגש הערב מזכ"ל האו"ם באן קי מון עם הנשיא פרס בניו-יורק וגינה את החטיפה. "פרסמתי הצהרה בדבר החטיפה שלה תלמידים הישראלים הצעירים. אי אפשר להצדיק את זה משום סיבה ובשום נסיבות. זה מעשה בלתי מתקבל על הדעת", אמר.

מהמטה להשבת הבנים, המארגן את עצרת ההזדהות, נמסר כי מדובר ב"מפגן אחדות והזדהות עם המשפחות ללא כל שייכות פוליטית וללא חלוקה לקבוצות שונות בין אזרחי ישראל". מארגני העצרת מסרו גם כי יוזמת העצרת נולדה לאור ריבוי הפניות מצד אזרחים אשר ביקשו להביע את תמיכתם במשפחות.

העצרת להשבת החטופים
העצרת להשבת החטופים | צילום: חדשות 2

גנץ בשבוע שעבר: "הנחת העבודה - הם בחיים"

בשבוע שעבר התייחס הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, למאמצים לאיתור שלושת הנערים ואמר כי "ככל שחולף הזמן, גובר החשש לגורלם". מנגד, באותו מעמד הבהיר גנץ כי הנחת העבודה המנחה את צה"ל במאמציו הינה כי החטופים עודם בחיים.

אלפים בעצרת
אלפים בעצרת | צילום: חדשות 2

אביו של אייל יפרח, אורי, התראיין הבוקר לתוכנית "העולם הבוקר", ואמר: "אנחנו מקווים שמבחינתו הכל יסתיים לטובה. כרגע הילדים חיים. אני רק חושב מה יהיה כשאייל יחזור". בראיון התייחס האב גם לעצרת שתערך הערב ואמר כי "אנחנו מרגישים שכל עם ישראל עוטף אותנו. המסר הגדול הוא 'בואו נתאחד כולנו למען הבנים'".