הנשיא, הרמטכ
הנשיא מקבל מתנת יום הולדת מהרמטכ"ל | צילום: דובר צה"ל

החייל מספר אחת נפגש היום עם האזרח מספר אחת: הרמטכ"ל בני גנץ נפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, החוגג היום יום הולדת 88, סקר בפניו את אירועי הביטחון האחרונים, ביניהם ירי רקטות גראד הלילה לעבר באר שבע - ואף העניק לו שי צנוע לרגל החגיגה.

במהלך הפגישה הפתיע גנץ את הנשיא. "עדכנו אותי שיש לך היום יום הולדת ומגיע לך מזל טוב. הרשה לי לתת לך מתנה צנועה", אמר הרמטכ"ל ושלף לפתע את המתנה.

הרמטכ"ל העניק לנשיא תמונה ובה צילום היסטורי של המטה הכללי בזמן כהונתו של הנשיא יצחק בן צבי משנת 1953. בצילום נראה הנשיא פרס בזמן תפקידו כמנכ"ל משרד הביטחון, עומד לצד ראש הממשלה ושר הביטחון דאז דוד בן גוריון.

הנשיא המופתע התרגש מן המחווה וזיהה בפני הרמטכ"ל את אלופי המטה הכללי שהופיעו בתצלום. "יש פער של 58 שנים בין שתי התמונות ואני רק בן 52", אמר הרמטכ"ל בהתרגשות, "ועובדה זו רק ממחישה את השנים הרבות שבהן אתה פועל למען ביטחונה של מדינת ישראל".

לצד התמונה ההיסטורית, העניק הרמטכ"ל לנשיא תמונה משותפת של שניהם יחד עם לוחמי יחידת "אגוז", מביקורו האחרון של הנשיא בפיקוד הצפון לפני כחצי שנה. על גבי התמונה כתב גנץ הקדשה אישית: "לנשיא המדינה, מר שמעון פרס, ליום הולדתך - בהערכה עמוקה מאז ולתמיד. הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ".

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק