מאות בני אדם הגיעו לעצרת המרכזית למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט שננעלה לפני זמן קצר בכרם שלום. האירועים למען שליט החלו כבר בשעות הבוקר כשחברי התנועה הקיבוצית חסמו את מחסום כרם שלום, ומנעו ממשאיות להכניס מזון לרצועת עזה. שר הביטחון אהוד ברק אמר היום כי פעולות המחאה עלולות להעלות את המחיר תמורת שחרורו של גלעד. דבריו זכו לביקורת נוקבת מצד המשתתפים בעצרת.

"זה לא פשוט להיות כאן ובאתי לחזק את נועם ואת המשפחה ופשוט להיות איתם", אמרה קרנית גולדווסר, אשתו של אודי גולדווסר ז"ל שהגיעה לעצרת בכרם שלום. "אני לא היחידה שבאתי והצטרפתי להרבה אנשים שבאו לחזק. כולנו כאן כדי להראות למשפחת שליט שאנחנו איתם כל הזמן עד שגלעד יחזור הביתה".

השר עמי איילון התייחס בעצרת לדבריו של ברק:"יש ויכוח האם אירועים כאלה מחלישים או מחזקים . אני אישית חושב שבחברה שאין אירועים כאלה, זו חברה ששעון הדמוקרטיה שלה הולך ואוזל. אני חולק על דבריו של שר הביטחון. חלק מהדמוקרטיה זה אזרחים שיכולים לנהל דו שיח עם המנהיגים שלהם", אמר.

עצרת המחאה למען שחרורו של גלעד שליט החלה בשעה 15:00. על הבמה נשאו דברים אנשי ציבור בהם   ח"כ אירית נוקד (העבודה), והשר עמי איילון. אביו של גלעד, נועם שליט, וחבריו לכיתה. שליט אמר כי אירועים מהסוג הזה מעודדים וגורמים למשפחה להרגיש שהם לא לבד במאבק. נועם ציין כי ימשיך להיות פעיל במאבק הכולל גם מאמצים תקשורתיים עד שגלעד ישוב הביתה.

חלק מהמשתתפים החליטו לקחת את המחאה צעד אחד קדימה. קבוצה גדולה אנשים מהתנועה הקיבוצית סגרו את המעברים בכרם שלום ולא אפשרו העברת סחורות. כמו כן, 13 שיירות של מכוניות יצאו מכל רחבי הארץ. את השיירות ליוו טייסי אולטרא לייט של חיל האוויר.

נעם שליט אביו של החייל החטוף גלעד שליט הגיב היום לחדשות 2 באינטרנט על דבריו של שר הביטחון אהוד ברק שאמר בראיון ברדיו כי ההפגנות למען שחרור שליט עלולות להעלות את המחיר שחמאס ידרוש בעבורו. "כבר שמעתי אמירות כאלה בעבר", אומר שליט וממשיך לתקוף את הממשלה "היו לממשלה שנתיים וחצי לפעול לפני שהיו הפגנות והם לא עשו את זה". שליט מציין כי ההפגנות מאורגנות על ידי העם אשר רואה כי גלעד עדיין לא חוזר וכי "כנראה שהעם לא מאמין לפוליטיקאים".

שליט כועס על הממשלה על כך שכבר ארבעה חודשים ישנה רגיעה, במהלכה "מזרימה ישראל לעזה מכל טוב ודואגת לספק את כל מחסור החמאס שמתחז בינתיים, אבל לא זז סנטימטר לדבר על משא ומתן לשחרורו של גלעד". שליט סבור כי בכל מקרה המחיר לשחרור בנו עולה כל הזמן, עם או בלי קשר להפגנות המחאה. "העם לא מוכן לעוד טרגדיה כמו זו של משפחת ארד", אומר האב ומדגיש כי ההפגנה היום בכרם שלום היא איתות ורמז עבה לפלסטינים על העלול לקרות באם לא יתקדם דבר באשר למשא ומתן על שחרור בנו.