ארבעה ימים לאחר שהשלג הפסיק לרדת בירושלים, הדרך העולה אל הבירה עדיין צבועה בלבן. במהלך הלילה חוברו מרבית הדירות בעיר שנותקו מחשמל, והבוקר שבו התלמידים לבתי הספר, אך החיים לא שבו לגמרי למסלולם ובמהלך היום והערב נרשמו עומסי תנועה כבדים בכניסה לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלחנו את הרחפן של חדשות 2 Online אחר הצהריים לתעד את תנועת כלי הרכב הנכנסים לעיר, וחשוב לא פחות - את הנופים המרהיבים של הכניסה לבירה מצופים בלבן. בתמונות האוויריות ניתן לראות כי הכביש עצמו פנוי משלג, וכי התנועה לכיוון תל אביב זורמת בחופשיות, אך התנועה הנכנסת אל העיר מזדחלת באיטיות.

פקק תנועה בגבעת שאול
פקק תנועה בגבעת שאול | צילום: שמחה ברוך

עומס תנועה כבד במיוחד נרשם הערב ברחוב כנפי נשרים בשכונת גבעת שאול בעיר, בציר המוביל ליציאה מירושלים דרך גינות סחרוב. נהגים סיפרו לחדשות 2 Online כי נהגים רבים, בהם משפחות עם ילדים, נתקעו בפקק במשך שעה וחצי לפחות.

משפחות עם ילדים נתקעו בכביש
משפחות עם ילדים נתקעו בכביש | צילום: שמחה ברוך

במקביל, ממשיכים גם הערב אנשי עיריית ירושלים לפלס צירים צדדיים ורחובות צרים במיוחד משלג וענפים. בעירייה אומרים כי הם פועלים מסביב לשעון על מנת להחזיר את החיים לשגרה, אך מדגישים כי הם עדיין במצב חירום.

מחברת אגד נמסר כי מערך האוטובוסים בירושלים שב בהדרגה לפעילות סדירה. בחברה ציינו כי כ-80% ממערך השירות פועל כסדרו וכי בימים הקרובים צפויה הפעילות לשוב לשגרה מלאה. במקביל חזרה היום גם הרכבת הקלה לפעול כרגיל, וכל הכבישים במחוז ירושלים נפתחו לתנועה.