הרב פינטו בשנים האחרונות הוא אולי התופעה הרבנית המרתקת ביותר בישראל. הרב מרכז סביבו פוליטיקאים בכירים, נציבים בדימוס, אילי הון - וכולם אומרים שהוא יחיד בדורו. יש לו 18 מרכזים רוחניים בעולם ואימפריה רבנית שמגלגלת עשרות מיליוני דולרים של תרומות מדי שנה.

בשנה האחרונה הוא נקלע לעין הסערה. לדבריו, שניים מאנשי חצרו בניו יורק ניסו לסחוט אותו. הם התקשרו באישון לילה ודרשו 700 אלף דולרים במזומן, אמרו שהסכום יעלה ב-50 אלף דולרים בכל שעה ואיימו לפרסם מידע אישי על מצב בריאותו של אחד מקרובי משפחתו של הרב אם הם לא יקבלו את הכסף. השניים כמובן מכחישים.

אבל המהומה בחצרו של הרב לא מסתיימת בזה. עכשיו, הוא צריך להתמודד על אורח החיים שלו. מסמכים שהגיעו לכתב "עובדה" צח שפיצן מעידים גם על דירות שנקנו עבור הרב בארץ ובחו"ל, כמו גם מסמך שמראה שעל חודש ימים שבילה עם משפחתו במלון פאר בבואנוס איירס הוא שילם כ-35 אלף דולרים.

חופשה יוקרתית בהמפטונ'ס

מסמך אחר מעיד על נסיעות לנופש של הרב עם חסידיו, לאחוזה יוקרתית באיסט המפטונ'ס ליד ניו יורק באוגוסט 2008, בעלות של 77 אלף דולרים ובאפריל 2009 בעלות של כ-40 אלף דולרים.

חילופי ההאשמות מגיעים לשיאם, סביב מסמך אחר המתעד לכאורה רכישת שעוני יוקרה בשווי כולל של מעל 600 אלף דולרים עבור העמותה של הרב. אנשיו טוענים מנגד: אחד הסוחטים הוא שמעל בכספי העמותה וקנה את השעונים בעצמו.

הרב: "דבר אכזרי מאוד עד שערי מוות"

בריאיון נדיר מתייחס הרב פינטו לטענות הללו ומדבר על סערת הנפש שבה הוא נתון בשנה האחרונה. "אנחנו יודעים שיום אחד כל הסיפור ייצא", הוא אומר.

"מתי שהסיפור ייצא, יבינו כמה סבלנו, כמה הצטערנו, כמה כאב עברנו וכמה ניסינו לשמור בשקט שלא ייצא בחוץ", הוסיף הרב פינטו. "אבל ברגע שזה עובר שלב של חילול השם וחיים, זה צריך לעצור".

כשנשאל מה ביקשו המאיימים לחשוף ענה הרב: "זה דברים עדינים של מצב בריאות של מישהו במשפחה. זה היה דבר אכזרי מאוד עד שערי מוות".

הסיפור המלא: ביום חמישי הקרוב בתכנית "עובדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק