מג'יק 1. הסוף? (צילום: אתר מג'יק 1)
צילום: אתר מג'יק 1

סופה של ה"מג'יק 1"? לאחר שספינת התענוגות המפורסמת שבה היום לנמל אשדוד מהפלגה שהייתה אמורה להימשך עד יום חמישי, גוברים החששות שהאונייה לא תצא לדרך עוד זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גולשים רבים התלוננו בפני חדשות 2 באינטרנט שההפלגות שהזמינו, ועליהם שילמו בראש, בוטלו או חזרו לפני הזמן. גם בהפלגות שיצאו, לא קיבלו את כל מה שהובטח להם.

הגולשת שמחה עלתה ביום ראשון האחרון על סיפון ה"מג'יק 1" יחד עם נכדה. לדבריה, הספינה יצאה רק ב-21:00 בערב, באיחור ניכר. "חזרנו היום במקום ביום חמישי. במקום להחזיר לנו את הכסף, הבטיחו לנו הפלגה חינם", סיפרה.

"הסבירו לנו שחוזרים לאשדוד בעקבות תקלה טכנית", אמרה שמחה. "גם הזמרים שהיו אמורים להופיע לא הגיעו. ביקשנו כסף על היומיים האלה אבל מנהל האונייה אמר בפירוש שכסף לא נקבל. התקשרתי ל'יש תיירות' (החברה שמפעילה את האונייה), ושם לא עונים לי".

גם ילדי עמותת "קו לחיים" שבו מוקדם מהצפוי

"מגי'ק 1", כך נודע לחדשות 2 באינטרנט, שבה לאשדוד עקב נזילת שמן. נוסעים אחרים שהיו על הספינה טוענים שהנמלים בהם הייתה אמורה לעגון לא נתנו לה להיכנס עקב חובות כספיים ואי יכולת לשלם מיסי נמל.

עם הנוסעים ששבו מוקדם מהצפוי הייתה גם קבוצה של ילדים בעלי מוגבלויות מעמותת "קו לחיים", אשר אספה עבורם תרומות כדי שיוכלו לצאת להפלגה.

ההפלגה הקרובה של "מג'יק 1" אמורה לצאת בעוד מספר ימים, כך לפי אתר האינטרנט של הספינה, עם הופעה של דודו אהרון. לאחר פנייה לזמר, עולה כי אנשי האונייה התקשרו לאהרון והודיעו לו שההפלגה מבוטלת וכך גם ההופעה.

נמצאת בנמל אשדוד - ולא מפליגה

הניסיונות לקבל תגובה רשמית מ"מג'יק 1", או מ"יש תיירות", החברה שמפעילה את האונייה, עלו בתוהו. בשיחת טלפון עם נציגת הפורטל האינטרנטי "שוקה", מבית "יש תיירות", היא אישרה כי האונייה כרגע לא יוצאת להפלגות נוספות.

"מג'יק 1", נכון לעכשיו, נמצאת בנמל אשדוד. "יש תיירות", כך נראה, נמצאת לכאורה בחובות כבדים שאינם מאפשרים לה לבצע את התיקונים ההכרחיים באונייה.

אנשי הביטחון של הספינה, צוותי הבידור וגם מדריכי הטיולים שהוציאו טיולים בחניות הביניים של הספינה הפסיקו את ההתקשרות עם החברה ובעליה, יוסי מואטי.

דחייה נוספת בהפלגת המג'יק 1: "הונו אותנו, את הכסף לקחו צ'יק צ'ק"