מבוכה במשטרה: מפקד מחוז חוף החדש של המשטרה, ניצב חגי דותן, חתם לפני כשנתיים על מסמך שהמליץ לסגור לעצמו תיק של תאונת דרכים בה היה מעורב ב-2008 - כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

העילה סגירת התיק לפי המסמך שפורסם, היא "חוסר אשמה". שלושה קצינים אחרים שחתמו על ההמלצה היו אז תחת פיקודו של דותן.

בזמן התאונה שאירעה סמוך לקיבוץ הסוללים בצפון, היה דותן סגן מפקד המחוז הצפוני. לפי דוח התאונה, נהגת שיצאה מהקיבוץ לא צייתה לתמרור עצור והתנגשה בניידת בה נהג דותן.

דותן: "טעיתי בחתימה על הטופס"

על פי נהלי המשטרה, רק נציג פרקליטות או סגן מפקד מחוז יכולים לסגור תיק חקירת תאונת דרכים של איש משטרה. ספק אם הכוונה היא לכך שסגן מפקד מחוז יסגור את התיק לעצמו.

מהמשטרה נמסר ל"מעריב" בשמו של דותן כי "נהגת הרכב הפוגע נחקרה והודתה שלא צייתה לתמרור ואף הורשעה בעבירה הנ"ל. הניצב חתם על המסמך כתהליך פרוצדוראלי שאין לו השפעה כלשהי על ההליך השיפוטי כלפי הנהגת, זאת לאחר חקירת הגופים המקצועיים".

דותן עצמו אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "טעיתי בחתימה על הטופס הזה. אני חותם על הרבה מאוד דברים, יכול להיות שידעתי מרוב שאני לא אשם אז חתמתי. אבל הפרה של כללי המנהל התקין? שחיתות ציבורית? מישהו כאן מגזים, קצת הרחקתם לכת".

"זו טעות אנוש שלי, הייתי צריך לתת לסמן מפקד מחוז אחר לחתום על זה", הוסיף. "אני מבקש שאף אחד לא יהפוך את זה לאיזה הפרה של כללי המנהל התקין, כאילו רציתי להסתיר משהו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק