הצגה נוספת על הכוונת? מירי רגב (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ מירי רגב. התלוננה | צילום: ערוץ הכנסת

תביעה נגד הגולש שקילל את הח"כית: חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד הגישה היום (שלישי) תביעה נגד גילי גולן מנתניה, זאת לאחר שבמהלך מבצע "צוק איתן" קילל אותה בתגובה לאחד הפוסטים שפרסמה בפייסבוק. בחודש שעבר הוא זומן לחקירה במשטרה ושוחרר בערבות, היום הוגשה נגדו תביעה של למעלה מ-300 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתביעה שהוגשה בשם ח"כ רגב על ידי עורך הדין יניב לנקרי לבית משפט השלום בחיפה, נטען כי גולן "ניצל את רשת האינטרנט בכוונה לפגוע ברגב, תוך שהוא מכפיש אותה ומלבין את פניה ברבים ומטיח בה האשמות חסרות בסיס המלוות בדברי עלבון מבזים. התגובה שכתב הייתה ארסית, פוגענית ומשפילה".

עוד נטען כי "הנתבע המשיך להתעמר בח"כ רגב חדשות לבקרים והעצים את מידת החשיפה לעוולותיו הקשות כלפיה. הנתבע המעורה בתחום המדיה כנראה ביקש ליצור לעצמו מעין פרסום באמצעות דברי הבלע שכתב".

בחודש שעבר: הנתבע זומן לחקירה במשטרה בפרשה

בחודש שעבר זומן גולן לחקירה בתחנת נתניה, שם הציגו החוקרים בפניו את מה שכתב. הרקע לתלונה, לטענתו של גולן, הוא פוסט שכתבה חברת הכנסת על הנשיא היוצא שמעון פרס: " לאור אמירותיו של הנשיא לשעבר פרס כי המבצע בעזה מיצה את עצמו, אני אומרת כי פרס הוא זה שמיצה את עצמו".

"מירי רגב העליבה את שמעון פרס ברבים, ואמרה ש'זמנו עבר', לכן קראתי לה כך ואני לא חוזר בי מהדברים. אני עומד מאחורי הדברים שאמרתי ב-100 אחוז", אמר גולן שציין כי יפנה לשמעון פרס כדי לבקש ממנו להתלונן על רגב.

כך הכל התחיל
צילום:

במשטרה לא הסתפקו בתשובותיו של גולן - הוא צולם, נלקחו ממנו טביעות אצבע והוא שוחרר בערבות של 5,000 שקלים. במשטרה הורו לו בנוסף שלא להתקרב או לפנות לרגב ל-14 יום. "את מתוקה, נשית, עדינת נפש, פיך מפיק מרגליות ואני אוהב אותך. בפעם הבאה תתקשרי אליי נפתור את זה בינינו. מה את רצה למשטרה? נעלבתי. עכשיו אני ברוגז איתך וגם אחרי שיעברו 14 יום לא תשמעי ממני", התלוצץ גולן בפייסבוק לאחר שנחקר.

"אני לא מוכנה שכל אחד יכתוב מה שהוא רוצה ושיעליב עובד ציבור", אמרה ח"כ רגב בתגובה לחדשות 2 Online. "אני אומרת כן לחופש הביטוי, אבל לא להסתה ובמקרה הזה הסבו את תשומת לבי לעניין והחלטתי לקחת דוגמה אחת ולעשות ממנה רעש".

עו"ד יניב לנקרי, בא כוחה של ח"כ מירי רגב מסר בתגובה: "נדמה לאחרונה כי דמו של נבחר ציבור בישראל הותר ונהיה כמן הפקר בכך שאדם מן היישוב מרשה לעצמו לפגוע באמירות כה בוטות, נמוכות ואישיות. על פי פסיקות בתי המשפט השונים, קיימת החובה הממשית בהחמרה עם מוציאי הדיבה כלפי אישי ציבור, שכן, נבחר ציבור באשר הוא אינו שק החבטות של הציבור. לא יעלה על הדעת שפגיעה כה אנושה בח"כ בישראל תותיר את השיח על כנו כאילו מדובר בעוד אירוע מינורי".