דרמה במהלך נאומו של פרופסור מנואל טרכטנברג, עם הצגת מסקנות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי: דקות אחדות לאחר שהחל את הצגת מסקנות הוועדה, התפרצו לדבריו מספר פעילים של המחאה החברתית וצעקו קריאות נגד הוועדה. חדר בו נערכת מסיבת העיתונאים והשמיעו קריאות נגד הוועדה.

פרופ' טרכטנברג נבהל תחילה מהצעקות, נאלץ להפסיק את דבריו ולהמתין דקות ארוכות עד שהפעילים הוצאו מן החדר. הפעילים,  לבושים בחולצות של המאבק החברתי, צעקו לעברו של טרכטנברג "אנחנו לא מאמינים לך" ו"זה לא צדק חברתי".

"הוועדה - סם הרדמה למחאה"

המאבטחים במקום התנפלו עליהם והוציאו אותם מן החדר, ומסיבת העיתונאים התחדשה, אולם בזה לא תם הסיפור. גם מבחוץ נמשכו קריאות המחאה שהפריעו לדבריו של פרופ' טרכנטברג. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו מספר מהפעילים שהתפרצו. 

זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר בחבורה של פעילים מ"צעירי מרצ". "סגירת דלתות הועדה בפנינו היא אך סמלית ומוכיחה שתכליתה של הועדה לשמש סם-הרדמה למחאה", אמר הערב בתגובה יו"ר צעירי מרצ תומר רזניק. "המלצות הוועדה, כפי שהודה פרופ' טרכטנברג, הן חלקיות ולא מספקות. זו אסופת טלאים שביחד מהווים סחבה. ראש הממשלה נתניהו עשה שימוש ציני בוועדה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק